Nowe smartfony HONOR szykowane do premiery!

Koncern HONOR to jedno z największych technologicznych objawień na europejskim rynku w 2023 roku. Mimo, że Chińczycy byli już tu kiedyś obecni – jeszcze w ramach marki Huawei, dopiero teraz tak naprawdę mają możliwość rozwinięcia skrzydeł. Jak się okazuje, w drodze są już dwie nowości, które mają powalczyć o uwagę fanów Androida w 2024 roku. Co warto wiedzieć na ich temat? Sprawdzamy!

HONOR 100 i HONOR 100 Pro coraz bliżej

HONOR 100 to podstawowy model chińskiego koncernu. Będzie reprezentował średnią półkę cenową, więc możemy spodziewać się po nim specyfikacji charakterystycznej dla tego segmentu. Według najnowszych doniesień urządzenie zaoferuje wysokiej klasy wyświetlacz o rozdzielczości 1,5K. Wiemy również, że na jego pokład trafi procesor Snapdragon 7 Gen 3. Poza tym na pokładzie smartfonu zagości ciekawy zestaw aparatów obejmujący obiektyw główny 50 MP oraz ultraszeroki kąt 12 MP. Do rozmów wideo oraz wykonywania selfie posłuży natomiast frontowa kamerka 50 MP. Całość zasili akumulator o pojemności 5450 mAh ze wsparciem dla ładowania przewodowego o mocy 100 W.

HONOR 100 Pro nieco różni się od słabszego modelu. Na jego pokład trafi 6,78-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1,5K. Centralną rolę pełnił będzie natomiast nadal bardzo mocny procesor Snapdragon 8 Gen 2 (choć w drodze jest jego następca). Na zaplecze fotograficzne nie będzie można narzekać. Na froncie zagoszczą dwa aparaty – 50 MP + 2 MP. Na pleckach natomiast – trzy (główny 50 MP, ultraszeroki kąt 12 MP i teleobiektyw 32 MP). Całość zasili akumulator o pojemności 5450 mAh ze wsparciem dla 100 W

Obydwa urządzenia zadebiutują w pierwszej kolejności na rodzimym, chińskim rynku. Debiutu na Starym Kontynencie nie spodziewałbym się jednak wcześniej niż na początku przyszłego roku. Gdy tylko pojawią się jakieś konstruktywne informacje na ten temat – będziemy Was informować.

Czytaj też: HONOR zdobył nagrodę Kantar BrandZ Inspirational Star of Innovation!

Grafika tytułowa: HONOR