Nowe procesory Apple coraz bliżej? Szykujcie się na M2, M2 Pro i Max!

Apple w nadchodzącym roku z pewnością będzie chciało zachwycić swoich fanów nowymi, niesamowitymi urządzeniami. Bez wątpienia ich zadaniem będzie pobicie wydajnościowych rekordów ustanowionych przez poprzedników. W tym celu koncern z Cupertino opracowuje nowe procesory, które światło dzienne powinny ujrzeć całkiem niedługo!

fot. Sergey Zolkin / Unsplash

Nowe procesory od Apple zmienią reguły gry?

Gigant przygotowuje właśnie całkiem nową serię układów – M2, M2 Pro i Max. Pierwszy z nich ma się pojawić jeszcze w przyszłym roku. Modele M2 Pro i Max to już natomiast plany na rok 2023 rok. Wspomniane procesory mają być wytwarzane w 4-nanometrowym procesie produkcyjnym. Za ich produkcję natomiast będzie odpowiadał koncern TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company). Warto zauważyć, że w momencie premiery poprzedników, Apple zapowiadało, że w przeciągu dwóch lat całkowicie przejdzie na własne procesory przy konstruowaniu komputerów, tabletów i smartfonów. Pandemia nieco zweryfikowała te deklaracje.

Sprawdź też: To koniec MacBooka Air? Apple ma nowy plan!

Warto pamiętać, że wskutek problemów z koronawirusem wiele chińskich fabryk całkowicie stanęło. Kuleje także transport morski. Apple może więc mieć pewne problemy z dostarczeniem takiej ilości procesorów, by już w 2022 roku totalnie zrezygnować ze współpracy z Intelem. Ponadto Commercial Times donosi, że Apple ma rzekomo prezentować nowe procesory dla komputerów co półtora roku, natomiast dla innych urządzeń (jak iPhone) – co roku. Jestem ciekaw, czy faktycznie koncern z Cupertino będzie w taki sposób rozwijał swój dział związany z CPU.

A na jakie urządzenie z jabłkiem na obudowie Wy będziecie czekać w nadchodzącym roku?

Grafika tytułowa: Wes Hicks / Unsplash