Nowe okręty dla Marynarki Wojennej! Polska się zbroi!

Rosyjska agresja wobec Ukrainy pokazała nam, że skończyły się czasy pokoju w Europie Środkowej. Tak naprawdę armia każdego kraju naszego regionu musi być w pełni gotowa do zmierzenia się z rosyjskim najeźdźcą. Dlatego konieczna jest rozbudowa potencjału militarnego wschodniej flanki NATO. Polska podjęła już wysiłki w celu pozyskania czołgów Abrams, myśliwców F-35 oraz transportery opancerzone MRAP Cougar 4×4. Teraz czas na zwiększenie potencjału naszej Marynarki Wojennej!

Marynarka Wojenna dostanie trzy niszczyciele min klasy Kormoran II!

Polska flota zostanie powiększona o trzy kolejne niszczyciele min klasy Kormoran II. Taka informacja została podana przez MON. To dobre wieści, gdyż polska Marynarka Wojenna w ostatnich latach słabo przędła, jeśli chodzi o sprzęt oraz możliwości bojowe. Niszczyciel min Kormoran II przeznaczony jest do prowadzenia działań bojowych na dowolnym akwenie wskazanym przez Połączone Siły Morskie NATO.

Zadania, które stawia się przed okrętem Kormoran II to wykrywanie, klasyfikacja, identyfikacja i zwalczanie min morskich. Ów sprzęt umożliwia także eskortę dowolnych jednostek przez akweny zagrożenia minowego. Warto wspomnieć o tym, że okręt przejawia także potencjał ofensywny – uzbrojono go bowiem w 23-milimetrową armatę Wróbel II, trzy karabiny maszynowe 12,7 mm oraz trzy wyrzutnie rakiet GROM.

Czytaj też: Abrams M1A2 SEPV3 kontra Leopard 2 – faktyczne wzmocnienie polskiej armii?

Póki co nie wiadomo, kiedy nowe okręty zostaną zwodowane. Biorąc jednak pod uwagę obecną sytuację geopolityczną – powinniśmy się spodziewać nacisków, by ów sprzęt trafił na wyposażenie naszej Marynarki Wojennej jak najszybciej!

Grafika tytułowa: YouTube (zrzut ekranu)