TOP 5 – myszy przewodowe dla graczy do 150 złotych – marzec 2022

Akcesoria dla graczy kojarzą się nam najczęściej z fantastyczną jakością wykonania, efektownym wyglądem oraz wysoką ceną. Jak się jednak okazuje, sprzęt tego typu nie musi być horrendalnie drogi. Dobrą mysz dla graczy można kupić już za około 150 złotych. Oczywiście pod wieloma względami będzie odbiegała od dużo droższych odpowiedników, ale dla mniej wymagających użytkowników będą rozwiązaniem zupełnie wystarczającym.

Jaka jest tania myszka dla graczy?

W przypadku taniej myszki przewodowej dla graczy, często nie znajdziemy regulowanych odważników ani zaawansowanych makr (choć istnieją pewne wyjątki od tej reguły). Niemniej jednak, wiele akcesoriów w cenie około 150 złotych może oferować takie funkcje jak podświetlenie RGB, programowalne przyciski, szerokie możliwości regulacji rozdzielczości oraz wysoką trwałość. Przygotowaliśmy zestawienie pięciu najlepszych myszek przewodowych dla graczy do 150 złotych, aby ułatwić Wam wybór, jeśli szukacie opłacalnego w zakupie „gryzonia”. Czy jesteście gotowi? W takim razie zaczynajmy!

SteelSeries Rival 3

SteelSeries Rival 3 to jedna z najciekawszych myszy mieszczących się w założonym przez nas budżecie. Producent postawił w jej przypadku na uniwersalną konstrukcję wspieraną podświetleniem RGB. W przypadku produktu SteelSeries możemy spodziewać się także wytrzymałych przełączników mechanicznych pozwalających na wykonanie około 60 milionów kliknięć.

Wbudowana w „gryzonia” pamięć pozwala na zapisywanie różnych profili ustawień oraz programowanie akcji dla poszczególnych przycisków. Maksymalna rozdzielczość pracy sensora optycznego myszy to 8500 dpi. Design SteelSeries Rival 3 jest stonowany, ale nie nudny! Podświetlenie urządzenia można synchronizować z pozostałymi produktami koncernu. Za taką przyjemność trzeba zapłacić 129 złotych.

Logitech G102 LIGHTSYNC

Logitech G102 LIGHTSYNC to kolejna ciekawa mysz w naszym zestawieniu. Podobnie, jak produkt SteelSeries, także sprzęt Logitecha sprawia wrażenie uniwersalnego i dość stonowanego. Już na samym wstępie warto zaznaczyć, że prezentowany „gryzoń” oferuje podświetlenie RGB, które świetnie będzie się prezentowało na gamingowym biurku. Solidna konstrukcja myszy daje nam pewność, że sprzęt posłuży nam przez długie lata.

Dzięki wbudowanej pamięci producent umożliwia nam dostosowanie urządzenia do naszych potrzeb. Możemy tworzyć profile pracy (np. osobne dla strzelanek i gier RPG) oraz przypisywać akcje do poszczególnych klawiszy. Maksymalna rozdzielczość pracy sensora optycznego myszy to 8000 dpi. Ciekawostką jest możliwość synchronizacji podświetlenia myszy z innymi sprzętami Logitech G LIGHTSYNC oraz – na przykład – dostosowanie go np. do gatunku odtwarzanej muzyki albo do kolorystyki oglądanego filmu. Prezentowana mysz kosztuje 119 złotych.

HP Omen Vector

HP Omen Vector to świetna mysz, która zadowoli nawet wymagających graczy! Co prawda nie uświadczymy w jej przypadku efektownego podświetlenia RGB, ale w zamian otrzymamy mnóstwo innych, ciekawych rozwiązań. Wystarczy wspomnieć, że za pomocą specjalnych odważników możemy regulować ciężar myszy (ewenement w tym przedziale cenowym). Ponadto producent obiecuje nam żywotność na poziomie 50 milionów kliknięć!

Wbudowana w „gryzonia” pamięć pozwala na zapisywanie różnych profili ustawień oraz programowanie poszczególnych przycisków urządzenia. Warto wspomnieć także o tym, że maksymalna rozdzielczość pracy sensora optycznego myszy to aż 16000 dpi! Na uwagę potencjalnych użytkowników zasługują także kabel w oplocie oraz antypoślizgowe panele boczne. HP Omen Vector kosztuje obecnie 149 złotych.

Acer Nitro Gaming Mouse

Acer Nitro Gaming Mouse to bardzo ciekawa propozycja od koncernu, który zajmuje się także produkcją gamingowych laptopów. Prezentowana mysz wyposażona została w autorski sensor optyczny Pixart PAW 3519 o maksymalnej rozdzielczości pracy 4200 dpi. Nie ma tu podświetlenia RGB, ale nie oszukujmy się – nie dla wszystkich graczy jest to kluczowa funkcja myszy gamingowych.

Mamy za to możliwość regulowania ciężaru myszy za pomocą specjalnych odważników. Ponadto producent dużo uwagi przyłożył do ergonomii. Mysz jest dobrze wyprofilowana i nie powinna męczyć naszych dłoni nawet podczas dłuższych sesji spędzonych z ulubionymi grami. Wygodę obsługi prezentowanego „gryzonia” zapewnią nam także antypoślizgowe panele boczne. Za mysz Acera trzeba zapłacić 149 złotych.

MSI Clutch GM11

MSI Clutch GM11 to jedna z tańszych myszy w naszym zestawieniu. Tańsza – nie znaczy jednak gorsza! MSI w przypadku swojego produktu serwuje nam efektowne podświetlenie RGB. Producent chwali się także, że zastosował na pokładzie swojej myszy wytrzymałe przełączniki Omron wytrzymujące intensywną eksploatację i nawet do 10 milionów kliknięć. Do obsługi myszy służy autorska aplikacja MSI – Dragon Center. Dzięki wbudowanej pamięci producent umożliwia nam dostosowanie urządzenia do aktualnych potrzeb. Możemy tworzyć profile pracy oraz przypisywać akcje do poszczególnych klawiszy. Maksymalna rozdzielczość pracy sensora optycznego myszy to 5000 dpi. Za tak zaprojektowaną mysz trzeba zapłacić 118 złotych.

Czytaj też: TOP 5 – najciekawsze mobilne gry wyścigowe

Dajcie koniecznie znać w komentarzach z jakich myszy Wy korzystacie na co dzień! Stawiacie na tańsze? A może na bardziej ekskluzywne produkty? Jakie cechy dobrej myszy są dla Was najważniejsze?