Nowe iPhone’y z wyczekiwaną funkcją!

Apple niejednokrotnie bardzo pozytywnie zaskakiwało nas różnymi rozwiązaniami serwowanymi na pokładzie swoich urządzeń. Amerykanie bardzo często podkreślają, że ich sprzęt ma nie tylko służyć do pracy czy rozrywki, ale również dbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Właśnie z myślą o tej ostatniej kwestii zaprojektowano nową, bardzo ważną funkcję iPhone’ów.

Emergency SOS via Satellite / fot. Apple

Pomoc wezwiemy przez satelitę!

Emergency SOS via Satellite to funkcja, która była zapowiadana w trakcie ostatniej dużej konferencji Apple, w trakcie której poznaliśmy nowe warianty smartfona iPhone na 2023 rok. Problem w tym, że koncern z Cupertino jeszcze nad nią pracował i z tego powodu nie była dostępna dla użytkowników iOS. Dziś mamy dla Was dobrą wiadomość! Rozwiązanie zostało oficjalnie udostępnione w pierwszych krajach!

Dzięki nowości, w kryzysowych sytuacjach możemy wezwać pomoc nawet gdy nie pozostajemy w zasięgu naszej sieci komórkowej – dzięki łączności satelitarnej. Nasz smartfon łączy nas wtedy bezpośrednio ze służbami ratowniczymi lub ze specjalistami Apple, którzy w konsekwencji rozmowy z nami powiadomią odpowiednie służby. Warto wspomnieć, że dzięki udostępnianiu danych GPS, ratownikom łatwiej będzie nas odszukać.

Czytaj też: Wiemy który system jest najbezpieczniejszy!

Nowe rozwiązanie dostępne jest wyłącznie dla smartfonów iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro oraz 14 Pro Max. Przez pierwsze dwa lata od aktywacji smartfona ma być dostępne za darmo. Później zapewne przyjdzie nam za nie zapłacić w ramach jakiejś subskrypcji. Pilotażowo rozwiązanie jest dostępne w USA, we Francji, w Niemczech, Irlandii oraz Wielkiej Brytanii.

Grafika tytułowa: Omar Al-Ghosson / Unsplash