Google Search dla Androida ze zmianami!

Wyszukiwarka Google to zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie służące poszukiwaniu treści w sieci. Koncern z Mountain View stara się więc nieustannie rozwijać swoje rozwiązanie i wzbogacać je o nowe funkcje. Tym razem aplikacja dla Androida doczeka się poprawek pod względem wizualnym.

Wyszukiwarka Google z Material You

Material You to koncepcja stylistyczna obrana w przypadku systemu Android. Dzięki niej oprogramowanie dla naszych tabletów i smartfonów w końcu wygląda ładnie i estetycznie. Google nie zdążyło jeszcze jednak wprowadzić nowej filozofii stylistycznej w przypadku wszystkich swoich aplikacji oraz usług. Dlatego konsekwentnie wdraża ją w kolejnych usługach. Tym razem pada na mobilną wyszukiwarkę.

Nowy wygląd wyszukiwarki Google Search dla Androida jest dopiero testowany i jeszcze poczekamy na jego wdrożenie. Interfejs musi być bowiem sprawdzony pod kątem niezawodności. Już teraz widzimy jednak – na zrzutach udostępnionych przez serwis 9to5Google – ze nieco odświeżony wygląd wyszukiwarki – a szczególnie sekcji ustawień – jest bardzo estetyczny i intuicyjny w obsłudze.

Czytaj też: Wiemy który system jest najbezpieczniejszy!

Kiedy możemy spodziewać się wdrożenia w ujęciu globalnym? Myślę, że to kwestia kilku tygodni. Koncern z Mountain View nigdy nie przedłużał beta testów. Miejmy więc nadzieję, że i tym razem nie będzie nam kazał czekać na nowości zbyt długo.

Grafika tytułowa: Rajeshwar Bachu / Unsplash