Nowa polityka OnePlusa dotycząca aktualizacji!

Świat Androida ciągle jest bardzo podzielony, jeśli chodzi o wsparcie dla smartfonów i tabletów. Mam tu na myśli serwowanie nam kolejnych aktualizacji oprogramowania przez producentów. Przełomem w tej kwestii była decyzja Samsunga – o udostępnieniu modelom Galaxy A i Galaxy S odpowiednio trzech i czterech nowych wersji systemu. Dziś mamy wieści w tej materii dla fanów smartfonów OnePlus!

OnePlus chce uszanować klientów

Najnowsze stanowisko OnePlusa wskazuje na to, że producent zamierza przyjąć postawę podobną do Samsunga. Topowe smartfony od Chińczyków mają otrzymywać cztery duże aktualizacje Androida. To świetna wiadomość, prawda? Gdzieś jednak musi być haczyk. Deklaracja dotyczy wyłącznie smartfonów, które będą wydane w 2023 roku i nowszych. Smakiem muszą więc obejść się właściciele OnePlusa 10T i OnePlusa 10 Pro.

Nie wiadomo jeszcze, czy tańsze smartfony OnePlusa również doczekają się jakichś zmian w zakresie wsparcia aktualizacjami. Do tej pory bowiem ich właściciele najczęściej mogli liczyć na jedną dużą aktualizację systemu. To mało biorąc pod uwagę fakt, że produkty OnePlus nie należą do najtańszych. Cieszy jednak fakt, że w świecie Androida coś w końcu drgnęło w sferze udostępniania nowych wersji oprogramowania.

Czytaj też: Uwaga! Podrobiona aplikacja InPost wykrada dane!

Jeszcze kilka lat temu bowiem wsparcie dla smartfonów pracujących pod kontrolą systemu od Google było bardzo mizerne. Flagowce mogły liczyć na jedną, w porywach dwie aktualizacje. Tańsze urządzenia mogły natomiast całkowicie zapomnieć o kolejnych wersjach Androida.

Grafika tytułowa: OnePlus