Uwaga! Podrobiona aplikacja InPost wykrada dane!

Cybeprzestępcy dwoją się i troją by w wyniku rozmaitych, nawet bardzo niekonwencjonalnych działań uzyskać dostęp do naszych prywatnych danych. Bardzo często podszywają się pod zaufane firmy i usługi by zmylić naszą czujność. Nie inaczej jest i tym razem. Hakerzy próbują obecnie oszukać nas wykorzystując do tego markę InPost.

Uważajcie! Podrobiona aplikacja InPost w obiegu!

Cyberprzestępcy od dawna próbują naciągać nas na dopłaty do przesyłek kurierskich, w przypadku których wyciągają od nas poufne dane poprzez podrobioną stronę banku. Tym razem poszli jednak o krok dalej. Przygotowali stronę udającą kartę aplikacji InPost w sklepie Google Play. Nieświadomi użytkownicy mogą kliknąć na niej przycisk Zainstaluj i w wyniku tej akcji pobrać na swoje urządzenie z Androidem podrobionego klienta InPost wykradającą poufne dane oraz infekującą smartfona lub tablet.

Jak poznać, że mamy do czynienia z niebezpieczną stroną? Wystarczy spojrzeć na pasek adresu naszej wyszukiwarki po jej załadowaniu. Teoretycznie powinien on wskazywać na powiązanie ze sklepem z aplikacjami dla Androida – Google Play. Sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej. Mamy tu bowiem domenę aktualizacjakodu.com., która również może zmylić. Nie instalujcie aplikacji InPost w tym przypadku – skutki mogą być dla Was opłakane – z utratą tożsamości czy dostępu do konta bankowego włącznie!

Czytaj też: Aplikacja Kanału Sportowego dostępna dla Smart TV Samsung!

W 2022 roku musimy uważać na to, co robimy w Internecie i jakie witryny odwiedzamy. Postęp technologiczny, z którym mamy do czynienia, bardzo często stwarza doskonałe warunki do działania dla cyberprzestępców. Rozsądne korzystanie z sieci to podstawa bezpieczeństwa w trybie on-line.

Grafika tytułowa: InPost