Huawei Watch D – Twoje serce pod kontrolą

Rynek inteligentnych zegarków przechodzi w ostatnich latach prawdziwy rozkwit. Każdy szanujący się producent chce mieć taki sprzęt w swojej ofercie. Dzięki smartwatchom możemy monitorować treningi, nasz stan zdrowia czy też sprawdzać powiadomienia ze smartfona. Huawei postanowiło jednak pójść o krok dalej. Co wyróżnia z tłumu zegarek Huawei Watch D? Sprawdziliśmy to!

Wygląd i jakość wykonania

Huawei Watch D to na pierwszy rzut oka naprawdę świetnie zaprojektowany zegarek. Trafia w nasze ręce w całkiem estetycznym opakowaniu. W zestawie z zegarkiem w nasze ręce trafia magnetyczna ładowarka, jednak energię możemy uzupełniać za pośrednictwem dowolnej ładowarki bezprzewodowej. Producent dokłada też mniejszy pasek z poduszką powietrzną w rozmiarze M oraz specjalną podziałkę do zmierzenia nadgarstka. W kwestii wzornictwa nowość od Huawei może się podobać. Smartwatch został wykonany z wysokiej klasy materiałów. Ekran mamy tu – co ciekawe – prostokątny. Ale to wcale nie przeszkadza. Na bocznej krawędzi koperty znajdziemy jeden przycisk przenoszący nas do menu i drugi, do którego możemy przypisać wybraną przez nas funkcję.

Pasek jest wygodny, nie męczy nadgarstka i można go w prosty sposób wpinać i wypinać dzięki wygodnemu zapięciu. W trakcie testów nie zdarzyło mi się, by samoczynnie się rozpiął, więc uznaję, że jest to rozwiązanie bardzo solidne. Wykonano go z tworzywa sztucznego i trzeba uznać, że jest dość miękki. Poduszka powietrzna z nim współpracująca służy do przeprowadzania pomiarów ciśnienia. Warto wspomnieć o tym, że Huawei Watch D charakteryzuje wodoodporność na poziomie IP68. Nie musimy się więc obawiać, że w wyniku nieoczekiwanego splotu wydarzeń uszkodzimy naszego smartwatcha.

Wyświetlacz

Huawei Watch D wyposażony został w naprawdę przejrzysty i czytelny wyświetlacz. Jest to AMOLED o przekątnej 1,64 cala. Możemy więc spodziewać się, że kąty widzenia, kolory, kontrast są na wysokim poziomie. Zegarek radzi sobie nawet w intensywnym świetle słonecznym i w takiej sytuacji nie będziemy mieć problemów z odczytem danych wyświetlanych na ekranie. Z jego responsywnością nie miałem najmniejszych problemów. Jeśli natomiast chodzi o tarcze, to na start otrzymujemy całkiem pokaźny ich zestaw. Dodatkowe możemy dogrywać za pomocą aplikacji Huawei Zdrowie.

Jak korzysta się z pro-zdrowotnego zegarka Huawei?

Huawei Watch D został wyposażony w liczne sensory służące do monitorowania naszego stanu zdrowia. Dzięki nim możliwe jest korzystanie z rozwiązań takich, jak monitorowanie tętna, snu, stresu czy poziomu natlenienia krwi. Ciekawostką jest natomiast funkcja obliczania pułapu tlenowego i czasu regeneracji. W zegarek wbudowano również barometr i kompas. Do największych jego zalet należy jednak możliwość pomiaru ciśnienia (dzięki wspomnianej poduszce powietrznej) oraz wykonania EKG – dzięki czemu testowany zegarek powinien zainteresować osoby borykające się z problemami zdrowotnymi związanymi z sercem. Pomiary wydają się być dość dokładne.

Na uwagę zasługuje funkcja lokalizacji pozycji oraz możliwość synchronizacji danych z aplikacjami takimi, jak Strava, Komoot czy adidas Running. Huawei Watch D to również ponad 70 trybów sportowych. Dzięki zegarkowi będziemy więc mogli w skrupulatny sposób monitorować naszą aktywność fizyczną, sprawdzać przebyte trasy oraz zliczać spalone kalorie. Funkcje sportowe nie są tu jednak tak rozbudowane, jak w przypadku pozostałych smartwatchy chińskiego koncernu.

Zegarek od Huawei oferuje nam także standardowy zestaw funkcji dodatkowych. Wystarczy wspomnieć o możliwości wyświetlania powiadomień ze smartfona – zarówno tych z aplikacji, jak i informacji o nadchodzących wiadomościach czy połączeniach. Ponadto mamy tu minutnik, budzik, informacje pogodowe czy funkcję pilota do odtwarzania muzyki. Jest to więc urządzenie nie ustępujące pola konkurencji.

Bateria

Bateria w przypadku Huawei Watch D nie powala na kolana. Producent deklaruje, że ogniwo powinniśmy naładować raz na tydzień. To przeciętny wynik. Ja podczas testów sprawdzałem smartwatcha dość intensywnie, więc ładowałem go co 4-5 dni. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nasz stan zdrowia monitorowany jest praktycznie na okrągło i właśnie to może być powodem intensywnej eksploatacji ogniwa urządzenia. Ładowanie baterii trwa około dwóch godzin.

Podsumowanie

PlusyMinusy
+ czytelny ekran o niezłej rozdzielczości,
+ design i jakość wykonania na wysokim poziomie,
+ ładowanie bezprzewodowe,
+ funkcja EKG i pomiaru ciśnienia.
– przeciętny czas pracy między ładowaniami,
– niezbyt zaawansowane funkcje sportowe,
– brak wsparcia dla płatności zbliżeniowych.

Huawei Watch D to świetnie zaprojektowany i wykonany zegarek, który powinien zwrócić uwagę osób z problemami zdrowotnymi związanymi z sercem. Dzięki m.in. funkcjom pomiaru ciśnienia oraz EKG może on stanowić nieocenione wsparcie na co dzień. Docenią go też sportowcy, dzięki licznym funkcjom pozwalającym na monitorowanie treningów. Zegarek umożliwia szeroką personalizację za pośrednictwem wielu dostępnych tarcz. Jeśli dysponujecie wolną kwotą 1799 złotych, to z zakupu na pewno będziecie zadowoleni. To smartwatch zdecydowanie z najwyższej półki!