Nowa łódź latająca z Chin to prawdziwy gigant!

Łodzie latające to specyficzny typ hydroplanów. Już w fazie projektowania bowiem ich kadłuby przystosowywane są do lądowania na powierzchni zbiorników wodnych. Na przestrzeni ostatniego stulecia zbudowano naprawdę wiele takich samolotów. Jak się jednak okazuje, największy obiekt latający tego typu jest właśnie testowany w Chinach. W przyszłości ma stanowić ważną jednostkę w arsenale Państwa Środka!

AG600 to łódź latająca o rozmiarach Boeinga 737!

AG600 przechodzi właśnie w Chinach intensywne testy. Ów hydroplan jest prawdziwym kolosem! Jego długość to 37 metrów, a rozpiętość skrzydeł to blisko 39 metrów. Samolot może przemieszczać się z prędkościami do 500 km/h i może utrzymywać się w powietrzu nawet przez 12 godzin – bez konieczności tankowania. Co ciekawe, AG600 może lądować zarówno na wodzie, ale i na lądzie – wyposażony został bowiem w „klasyczne”, wypuszczane podwozie.

AG600 będzie w stanie transportować ludzi oraz ładunki. Pełnić więc będzie funkcję zarówno samolotu pasażerskiego, jak i transportowego (w zależności od tego, do jakich zadań dana jednostka zostanie przystosowana). Głównym zadaniem prezentowanego hydroplanu będzie jednak operowanie między lądowymi bazami wojskowymi, a obiektami chińskiej armii znajdującymi się na Morzu Południowochińskim.

Czytaj też: Elektryczny DeLorean – promocja za pomocą legendy

Trzeba przyznać, że AG600 prezentuje się naprawdę imponująco. Mam nadzieję, że samolot przejdzie pozytywnie wszystkie testy i że już wkrótce zostanie wprowadzony do służby. Na pewno lądowanie takiego giganta na wodzie będzie niezwykłym widowiskiem!