Elektryczny DeLorean – promocja za pomocą legendy

Firma DeLorean Motor Company opublikowała na Twitterze wpis nawiązujący do słynnego wehikułu czasu, jaki doktor Emmett Brown wynalazł w niezapomnianej trylogii „Powrót do przyszłości”.

Tajemniczy wpis jest najprawdopodobniej zakamuflowaną informacją o wypuszczeniu na rynek nowego pojazdu firmy, tym razem o napędzie elektrycznym. Świadczy o tym hasztag jaki DeLorean wybrał do promowania tweeta: #DeloreanEvolved #ElectricVehicle.

Warto zauważyć, że obecna firma używająca historycznej nazwy nie jest tą, którą prowadził John Z DeLorean w latach 70. i 80. XX wieku. Po tym, jak został aresztowany przez FBI w 1982 pod zarzutem handlu narkotykami firma, w tym logo, została sprzedana w 1995 roku. Kupcem został Stephen Wynne, który przeniósł interes do Teksasu, gdzie działa do dziś jako DMC Texas.

Jeśli nowy pojazd elektryczny trafi na rynek, będzie to druga w ostatnich latach przymiarka firmy DeLorean do produkcji nowego modelu. Firma planowała wprowadzić serię nowych samochodów w 2017 roku, ale przeszkody prawne przesunęły tę datę.

Póki co, nie znamy jeszcze ceny nowego elektryka DeLoran EV. Reprodukcje kultowej maszyny często osiągają cenę około 100 000 USD. Choć jak na dzisiejsze standardy nie powalają osiągami technicznymi i komfortem jazdy.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/teksas-pozywa-mete-o-setki-miliardow-dolarow-117103