Nowa funkcja zmierza do samochodów Forda?

Ford to jeden z najważniejszych producentów samochodów. Amerykański koncern poczynił w ostatnich miesiącach bardzo odważne deklaracje związane z elektryfikacją gamy modelowej. Elektryczny Mustang sprzedaje się świetnie. Właśnie dołącza do niego model F-150 Lightning. Gigant nie zapomina jednak o fanach mocnych aut z silnikami benzynowymi. Z myślą o nich opatentowano ciekawą nowość.

Lubisz słuchać brzmienia silnika? To dobrze!

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że Ford opatentował funkcję zdalnego sterowania silnikiem samochodu. Rozwiązanie umożliwi uruchomienie pojazdu oraz wkręcenie go na obroty za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej, specjalnego breloka bądź jakiegoś innego rozwiązania. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe będzie cieszenie się brzmieniem sportowego silnika i układu wydechowego bez konieczności siadania za kierownicą pojazdu.

To nowość, która z pewnością zachwyci fanów motoryzacji. Wiele frajdy sprawi głównie tym moto-entuzjastom, którzy na co dzień korzystają z modeli Forda wyposażonych w mocne silniki. Mam tu na myśli samochody takie, jak Mustang, Bronco czy duże SUV-y i pick-upy. Choć i one z pewnością w przypadku swoich kolejnych generacji ulegną modzie na elektryfikację. Warto będzie się więc nacieszyć rykiem silnika, nim będzie na to za późno.

Czytaj też: Volkswagen rozbija bank! Elektryki na 2022 rok wyprzedane!

Póki co nie wiadomo, kiedy Ford zdecyduje się na udostępnienie nam swojego rozwiązania. Napęd spalinowy w samochodach powoli odchodzi w zapomnienie. Po części jest to wymuszone przez względy ekologiczne. Po części natomiast – przez narastający kryzys na rynku surowców. Za kilka lat z pewnością większość z nas przesiądzie się do samochodów elektrycznych.

Grafika tytułowa: Rafal Jedrzejek / Unsplash