Nowa aplikacja pozwala na monitorowanie pracy polskich posłów

Temperatura politycznego sporu w Polsce jest wysoka. Sejmomierz, stworzony ponad politycznymi podziałami, pomoże oddzielić emocje od merytoryki.

Przyzwyczailiśmy się już do informacji o sali sejmowej świecącej pustkami czy braku odpowiedniej ilości głosów do zatwierdzenia tej czy innej decyzji, jednak mimo zastrzeżeń i uwag do ich pracy politycy pozostają bezkarni. Teraz jednak monitorowanie pracy 460 posłanek i posłów, zasiadających w polskim Sejmie, będzie znacznie łatwiejsze. Pomóc ma w tym przygotowana przez agencję Grey aplikacja Sejmomierz, gdzie w jednym miejscu i w intuicyjnej formie zebrane zostały najważniejsze informacje na temat aktywności polityków. 

Czytaj też: Czyj to numer? Ta aplikacja na Androida i iOS odpowie na to pytanie

Dzięki algorytmom, które automatycznie analizują tysiące danych ze stron sejmowych, można w łatwy i przejrzysty sposób dowiedzieć się, jak naprawdę pracują reprezentanci polskiego państwa. Na interaktywnej mapie sprawdzimy, jak rozkłada się poselska aktywność w całym Sejmie. Wystarczy kilka kliknięć w przeglądarce na smartfonie, by odnaleźć posła, który nas interesuje. A kiedy już wiemy, że nasz poseł nie zajmuje się problemem, który obiecał rozwiązać, to dzięki aplikacji możemy go zaczepić za pomocą linku do jego mediów społecznościowych. Za stronę merytoryczną aplikacji odpowiada Stowarzyszenie 61/MamPrawoWiedziec.pl, a funkcjonalności narzędzia można sprawdzić pod tym adresem.