Czyj to numer? Ta aplikacja na Androida i iOS odpowie na to pytanie

Jak sprawdzić kto dzwoni do nas z nieznanego numeru telefonu? Najprostszy sposób to wpisanie tego numeru w wyszukiwarkę Google, Facebooka lub… wyszukiwarkę poczty elektronicznej. Istnieje wiele stron pozwalających zgłaszać i sprawdzać numery telemarketerów i innych namolnych rozmówców – nie jest to jednak metoda najwygodniejsza. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu za aplikację niemal idealną wiele osób uważało Truecallera. Niestety, w świetle doniesień o gromadzeniu przez Truecallera zbyt dużej ilości prywatnych danych, korzystanie z tego narzędzia jest raczej ryzykowne. I tu wchodzą na scenę polscy programiści z The Fat Cat, oczywiście „cali na biało”.
Aplikacja Czyj to numer udostępniona została za darmo w wersjach na systemy Android i iOS. Pomyślicie, że „nie ma nic za darmo” i narzędzie wypełnione jest po brzegi reklamami. Nic bardziej mylnego – interfejs jest minimalistyczny, schludny i nie towarzyszą mu żadne reklamy. Twórcy apki podają, że jest to rozwiązanie niekomercyjne i stworzone pro bono.

Czyj to numer Czyj to numer

Czyj to numer potrzebuje udzielenia absolutnie minimalnej liczby zezwoleń. Jednym jest zarządzanie połączeniami telefonicznymi, drugim zaś dostęp do rejestrów połączeń telefonicznych. Interfejs apki jest tak prosty, jak to tylko możliwe. Jeden komunikat informuje o aktualności bazy nękających numerów, druga opcja pozwala zarządzać uprawnieniami apki. Największy przycisk w menu głównym pozwala zgłosić upierdliwy numer do centralnej bazy numerów, z którą łączą się wszyscy użytkownicy. Aplikacja działa w tle i nie trzeba się w ogóle przejmować jej istnieniem.Czyj to numer Aplikację Czyj to numer pobierzecie bezpłatnie ze sklepów Google Play i iTunes.W bazie danych aplikacji Czyj tu numer znajduje się obecnie ponad 45 tysięcy wpisów dotyczących nękających numerów. Funkcja „Zgłoś” pozwala dodawać do bazy numerów także numery różnego rodzaju placówek użyteczności publicznej – dzięki temu możemy się dowiedzieć, że dzwoni do nas dzielnicowy, sekretariat szkoły lub urząd miasta.

—————-

Korzystacie z podobnych aplikacji? Jak oceniacie ich działanie? Sprawdzicie apkę Czyj to numer?