Android 12L: co oferuje system dla tabletów i składanych smartfonów?

Google zaskoczyło i pokazało pierwszy emulator systemu, który pełnoprawnej premiery doczeka się na początku przyszłego roku.

Podczas wczorajszej konferencji Android Dev Summit Google zaprezentowało swój nowy system operacyjny w wersji, której raczej niewielu się spodziewało – dedykowanej dla tabletów i składanych smartfonów. Android 12L to na razie wczesna wersja systemu, który w kolejnych miesiącach ma przejść szereg testów i rozwinąć się w pełnoprawny produkt, na razie poznaliśmy zarys możliwości, jakie wkrótce da użytkownikom urządzeń mobilnych z większym ekranem. 

Google zapewnia, że system został “stworzony do multitaskingu”. W wielozadaniowości pomóc ma nowy pasek zadań, umożliwiający błyskawiczne przełączanie poszczególnych zakładek. Android 12L umożliwi także pracę w trybie podzielonego ekranu i wykonywanie dwóch zadań jednocześnie, będzie także kompatybilny z aplikacjami, które nie zostały zaprojektowane specjalnie na sprzęt o rozdzielczości większej niż 600 dpi. Na razie dostępny do pobrania jest emulator 12L dla deweloperów, premiera pełnej wersji została zapowiedziana na pierwszy kwartał 2022 roku.