Nikon prezentuje nowe produkty!

Nikon wprowadza właśnie na rynek dwa swoje nowe produkty. Pierwszy z nich to Nikon Z 30, który pozwala osiągnąć wyższy poziom jakości videoblogów, a drugi to superteleobiektyw stałoogniskowy NIKKOR Z 400m f/4.5 VR S, zaprojektowany z myślą o niezwykłej poręczności. Co warto o nich wiedzieć?

Nikon Z 30

Prezentowany aparat oferuje możliwość nagrania nawet 125 minut nieprzerwanego materiału. Duża matryca CMOS formatu DX o rozdzielczości 20,9 mln pikseli pozwala na rejestrowanie filmów i zdjęć o bogatych szczegółach. Elektroniczna redukcja drgań (e-VR) firmy Nikon pozwala rejestrować materiały video z wyraźnym i stabilnym obrazem.

Aparat jest wyposażony we wbudowany mikrofon stereofoniczny o dużej czułości i może współpracować z opcjonalnym mikrofonem zewnętrznym. Funkcja redukcji szumu wiatru umożliwia kontrolowanie wpływu otoczenia. Ruchomy ekran dotykowy pozwala na wyjątkowo łatwe nagrywanie videoblogów z perspektywy pierwszoosobowej i wykonywanie autoportretów.

Bluetooth i Wi-Fi umożliwiają łatwe nawiązywanie połączenia niemal wszędzie. Aplikacja SnapBridge firmy Nikon umożliwia natomiast przesyłanie filmów i zdjęć do smartfonów i tabletów. Z aparatem można stosować wszystkie obiektywy NIKKOR Z lub podłączyć opcjonalny adapter FTZ II i używać obiektywów do lustrzanek cyfrowych z bagnetem Nikon F.

NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S

NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S to poręczny superteleobiektyw o ogniskowej 400 mm. Waży zaledwie około 1245 g i ma długość 234,5 mm. Jest doskonale wyważony, dzięki czemu pracuje się z nim bardzo wygodnie.

Powłoka nanokrystaliczna firmy Nikon znacznie redukuje refleksy i flarę. Soczewki Super ED, ED i SR niwelują aberrację chromatyczną od środka do krawędzi kadru. Skuteczny, wbudowany w obiektyw system redukcji drgań firmy Nikon pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki o 5,5 stopnia.

Obiektyw jest odporny na działanie czynników zewnętrznych. Wyposażono go w uszczelnienie chroniące przed czynnikami atmosferycznymi oraz gumowa uszczelka zabezpieczają wszystkie ruchome elementy przez kurzem, brudem i wilgocią.

Czytaj też: Czas na przerwę! Jabra prezentuje ciekawe wyniki badań!