Xiaomi 12 Lite nie tak tani, jak oczekiwaliśmy?

Xiaomi nie ustaje w staraniach by zdetronizować Samsunga i uzyskać status największego i najważniejszego producenta urządzeń mobilnych z Androidem na pokładzie. Właśnie w tym celu gigant z Chin dość mocno zalewa rynek nowymi modelami smartfonów. Jednym z nich jest Xiaomi 12 Lite. Ten nieźle wyposażony sprzęt może jednak dość zaskoczyć nas w kwestii… ceny!

Dobry smartfon, ale czy w dobrej cenie?

Omawiany smartfon oferuje ekran AMOLED Full HD+ z przekątną 6,55-cala i funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz. Serwowane nam są tutaj także technologie HDR10+ i Dolby Vision. Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 778G wspierany przez 8 GB RAM i 128 GB przestrzeni na pliki użytkownika. Oczywiście tak wyposażony smartfon oferuje również dostęp do modemu 5G.

Za funkcje fotograficzne odpowiadają następujące obiektywy: główny z matrycą 108 Mpix, pomocniczy z obiektywem ultraszerokokątnym 8 Mpix oraz pro-forma – obiektyw makro 2 Mpix. Całość zasilana jest baterią o pojemności 4300 mAh, który można naładować z mocą nawet 67 W. Niestety nie wiemy ile nowość będzie kosztowała w Polsce.

Czytaj też:

W innych krajach Xiaomi 12 Lite kosztuje około 2700 złotych. To niezbyt opłacalna cena za tak zaprojektowanego smartfona. Miejmy nadzieję, że nad Wisłą dostępny będzie za o wiele mniejsze pieniądze. Trzymamy kciuki!