Niesamowity laptop ASUS trafił do Polski!

ASUS Zenbook 17 Fold OLED to jeden z najnowocześniejszych laptopów na rynku. Znany koncern zaprezentował go w tym roku i sukcesywnie wprowadza na kolejne rynki na całym świecie. Tym razem padło na Polskę. Czego możemy się spodziewać po tym komputerze?

Nowoczesność w każdym calu!

ASUS Zenbook 17 Fold OLED wyposażony został w spory elastyczny ekran o przekątnej 17,3″. Jest to matryca OLED o rozdzielczości 2,5K i częstotliwości odświeżania na poziomie 60 Hz. Z urządzenia możemy korzystać w postaci rozłożonej – na przykład z podpiętą zewnętrzną klawiaturą. Wtedy obsługuje się go jak komputer typu AiO. Możemy też zgiąć go w połowie i wykorzystać w charakterze laptopa (korzystając z klawiatury ekranowej, bądź dołączanej klawiatury fizycznej. Przestrzeń robocza zajmuje wtedy powierzchnię 12,5″.

Sercem prezentowanego laptopa jest procesor Intel Core i7-1250U 12. generacji z GPU Intel Iris Xe. Taki zestaw jest wspierany przez 16 GB pamięci operacyjnej RAM oraz dysk SSD PCIe o pojemności 1 TB. Zestaw złącz jest tu dość podstawowy. W nasze ręce oddano dwa porty Thunderbolt 4. Jeden z nich może posłużyć do zasilania komputera, a drugi np. do podłączenia HUB-a USB. Baterię charakteryzuje pojemność 75 Wh i naładujemy ją z mocą 65 W. Do rozmów wideo posłuży nam kamerka o rozdzielczości 5 MP. Za wysoką jakość audio odpowiadają natomiast cztery wbudowane w laptopa głośniki.

fot. ASUS

Czytaj też: ASUS ROG Phone 6D Ultimate – wybitnie dobry smartfon dla graczy

Laptop został wyceniony na 16999 złotych i można go już kupić we wiodących polskich sklepach. Nie jest to cena niska, jednak serwowanie na pokładzie mobilnego komputera tak nowatorskich rozwiązań wymaga stawiania w jego przypadku na nowoczesne komponenty, które nie są tanie. A jak Wam podoba się nowoczesny ASUS Zenbook 17 Fold OLED?

Grafika tytułowa: ASUS