Nie żyje Robert Krakoff – współzałożyciel Razera

Nie żyje Robert Krakoff – współzałożyciel koncernu Razer. Wizjoner branży akcesoriów gamingowych odszedł w wieku 81 lat. Zmarł w zeszłym tygodniu – 26 kwietnia. Razer poinformował o tej niepowetowanej stracie w swoich mediach społecznościowych. Krakoff pod wieloma względami miał ogromny wpływ na rozwój peryferiów komputerowych dla graczy. Przypisuje mu się m.in. współudział przy zaprojektowaniu pierwszej myszy gamingowej.

Robert Krakoff / fot. Razer

Robert Krakoff był współtwórcą myszki gamingowej!

We are saddened by the passing of Co-Founder and President Emeritus, Robert Krakoff, known by everyone as RazerGuy. Robert’s unwavering drive and passion for gaming lives on and continues to inspire all of us. Thank you, Rob, you will be missed.

Powyższy komunikat pojawił się w mediach społecznościowych Razera. Robert Krakoff, choć od pewnego czasu nie był już aktywny w branży, miał na nią ogromny wpływ przez długie lata. To właśnie Krakoff brał udział niemal 20 lat temu w pierwszych działaniach mających na celu stworzenie międzynarodowej sceny e-gamingowej i esportowej.

Robert Krakoff – jak już zostało wspomniane – jest również współtwórcą myszki gamingowej będącej prekursorem dla całej serii akcesoriów ze znanym logo. Mowa o debiutującej w 1999 roku Razer Boomslang, która choć wyposażona w „kulkę”, mogła pracować z astronomiczną jak na tamte czasy rozdzielczością wynoszącą 2000 dpi.

Czytaj też: TOP 5 – klawiatury dla graczy do 200 złotych

Śmierć Roberta Krakoff’a to ogromna strata dla branży. Zostawił nam jednak swoje dziecko – Razera. Marka ma silną pozycję na rynku i jeszcze przez długie lata będzie nas raczyła ciekawymi i świetnie zaprojektowanymi akcesoriami gamingowymi.

Grafika tytułowa: Razer