Nie tylko sprzęt! Idą podwyżki w App Store!

Inflacja daje się we znaki każdemu z nas. Fani elektroniki użytkowej jednak bardzo mocno odczuwają także umacnianie się dolara względem innych walut. Jak się okazuje – już wkrótce będą drożeć nie tylko pożądane przez nas urządzenia – ale i usługi im dedykowane sprzedawane w App Store!

Zdrożeją gry i aplikacje?

Podwyżki cen urządzeń od Apple spotkały się z bardzo negatywnym odbiorem ze strony fanów. Trudno się jednak temu dziwić. W niektórych przypadkach sprzęt podrożał o dobre kilkaset złotych. Dziś natomiast dotarła do nas informacja, że spore podwyżki wkrótce staną się faktem także w przypadku App Store. Jeśli więc wstrzymywaliście się z zakupem jakiejś aplikacji – warto wydać na nią pieniądze już teraz.

Nieoficjalnie wiadomo, że ceny w sklepie z aplikacjami od Apple wzrosną nawet o 1/5, a podwyżki mają wejść w życie od 5 października. Przyszłość nie zapowiada się niestety optymistycznie. Jeśli bowiem dolar będzie nadal rósł w siłę, to nie tylko nie doczekamy się obniżek, ale nawet do końca roku ceny mogą zostać podniesione po raz kolejny.

Czytaj też: Dynamic Island standardem w przyszłym roku?

Dajcie koniecznie znać, czy zdążyliście już odczuć negatywne zmiany na rynku elektroniki związane z kryzysem. Apple natomiast może bardzo się zdziwić, gdy przyjdzie do podsumowań związanych z wynikami sprzedaży. Już rok temu iPhone’y nie sprzedawały się tak dobrze, jak tego oczekiwano. W tym roku trend ten może wyłącznie się pogłębiać.