Nie będzie mobilnego World of Warcraft!

World of Warcraft to prekursor gier MMORPG, który jest z nami od 18 lat. Trudno się dziwić, że gra przyciąga fanów z całego świata. Oferuje nam ciekawą oprawę graficzną oraz wciągającą fabułę. Od pewnego czasu trwały prace nad mobilną wersją gry. Jak się jednak okazuje – nie ujrzy ona światła dziennego!

Oczywiście chodzi o pieniądze!

Prace nad mobilnym World of Warcraft były już na całkiem zaawansowanym poziomie. Jak się jednak okazuje – tytuł został anulowany – mimo sukcesu innej mobilnej gry Blizzarda. Mam oczywiście na myśli Diablo Immortal. World of Warcraft Mobile miał ogromne szanse na sukces ze względu na zaangażowaną społeczność i – mimo upływu lat – sporą popularność uniwersum Warcrafta. Szkoda, że z projektu nic nie wyjdzie. Poszło o pieniądze. Blizzard nie mógł dogadać się z NetEase na tym polu. Problemy pojawiły się rzekomo w momencie, gdy wystartowało przejęcie Activision-Blizzard przez Microsoft. Mówi się też o tym, że pojawiły się naciski na współpracę z Tencent w miejsce NetEase. Być może ze strony Microsoftu.

Czytaj też: Joker 2 z datą premiery! Poczekacie?

No cóż – szkoda, że mobilny World of Warcraft nie powstanie. Świetną kwestią byłaby możliwość pogrania w tą renomowaną grę MMORPG na urządzeniach mobilnych. Pozostanie nam jednak instalowanie jej na komputerach – jak do tej pory.

Grafika tytułowa: Blizzard