Joker 2 z datą premiery! Poczekacie?

Od pewnego czasu wiemy, że trwają prace nad sequelem popularnego Jokera, który okazał się potężnym, kinowym hitem. Film Todda Phillipsa 2019 roku zarobił ponad miliard dolarów, a jego gwiazda, Joaquin Phoenix, otrzymał Oscara dla najlepszego aktora. To potężna wizytówka dla wspomnianej produkcji. Właśnie dowiedzieliśmy się, na kiedy planowana jest premiera drugiej części filmu Joker!

Nowy Joker za ponad dwa lata!

Dowiedzieliśmy się już, że scenariusz do nowej odsłony Jokera powstał jakiś czas temu. Jest jednak pilnie strzeżony przez twórców. Trudno się temu dziwić – mamy do czynienia z następcą jednego z najbardziej kasowych i najważniejszych filmów ostatnich lat. Poznaliśmy także tytuł produkcji – Joker: Folie à Deux.

Folie à Deux  to po francusku wspólne szaleństwo. Jest to wyrażenie powszechnie używane do opisania sytuacji, w której wiele osób ma podobne złudzenie. Tytuł jest więc bardzo tajemniczy i w ciągu najbliższych miesięcy będzie z pewnością budził wiele spekulacji.

Wiemy już także, że Joaquin Phoenix zarobi krocie na powtórnym wcieleniu się w słynnego, szalonego gangstera. Za udział w pierwszej części widowiska zainkasował gażę w wysokości 4,5 miliona dolarów. Tym razem otrzyma aż 20 milionów dolarów! Brzmi imponująco, prawda?

Czytaj też: Starocie w szczytnym celu – akcja CCC i InPost!

Premiera Jokera 2 planowana jest na 4 października 2024 roku. Twórcy każą nam więc czekać na kolejną odsłonę filmu jeszcze ponad dwa lata. Miejmy nadzieję, że owo oczekiwanie wynagrodzą nam widowiskiem o wartkiej akcji i bardzo wysokim poziomie artystycznym.

Grafika tytułowa: Warner Bros