Samsung solidarny z Ukrainą!

Za kilka dni wielkie wydarzenie – prezentacja nowych składanych smartfonów Samsunga. Bez wątpienia będą to świetne urządzenia o potężnych specyfikacjach. Możemy się również spodziewać, że inflacja odciśnie piętno na ich cenach. Koncern z Korei w związku z ich prezentacją podjął bardzo ważną decyzję w geście solidarności z Ukrainą.

Koniec linii Galaxy Z!

Samsung postanowił, że smartfony debiutujące za kilka dni zrywają z tradycją serii Galaxy Z. Powód takiej decyzji jest prozaiczny – chodzi o „zetki” wymalowane na czołgach i transporterach zbrodniczych wojsk radzieckich rosyjskich. Nowe składane modele producenta będą się więc nazywać Galaxy Flip 4 oraz Galaxy Fold 4. To bardzo dobra decyzja chociażby ze strony PR-owej.

Nowe smartfony Samsunga z elastycznymi ekranami nie będą rewolucyjne. To raczej doszlifowywanie sprawdzonych rozwiązań w delikatnie – pod względem wizualnym – zmienionej obudowie. To również poprawki w zakresie niezawodności – elastyczne matryce i ich zawiasy mają wytrzymać jeszcze więcej. Czy to wyzwanie mające na celu sprowokowanie testów wytrzymałości?

Czytaj też: OnePlus 10T oficjalnie!

Oczywiście będziemy dla Was testować obydwie nowości, gdy tylko zagoszczą na polskim rynku. Mam nadzieję sprawdzić m.in. Folda 4 względem poprzednika, którego sprawdzaliśmy niemal rok temu. A jak Wy obstawiacie? Samsung zrobi furorę nowościami?