Na nowszych telewizorach LG zagrasz nawet bez konsoli

Dzięki udostępnieniu Google Stadia do zagrania w “Cyberpunk 2077” i inne bestsellery wystarczy zakup kontrolera.

Usługi gier w chmurze stanowią coraz ważniejszą część biznesu dla producentów konsol – Xbox ma swojego xClouda, PlayStation szykuje się do nawiązania rywalizacji z odświeżonym PS Now – ale wielką zaletą takich rozwiązań jest też to, że pozwalają na granie również bez trudno dostępnych PS5 czy Xboksów Series X. Taką możliwość będą mieli teraz również posiadacze telewizorów LG z linii Smart TV, obsługujących systemy webOS 5.0 i webOS 6.0. Od wczoraj mogą oni cieszyć się grami najwyższej jakości bez konieczności pobierania czy instalowania dodatkowego oprogramowania – także w Polsce! 

Czytaj też: Telewizor LG OLED 65 B1 4K – ale kino!

Jest to możliwe dzięki udostępnieniu na nowszych telewizorach LG gamingowej chmury Google Stadia, którą można pobrać w sklepie LG Content Store we wszystkich 22 krajach, w których Stadia jest dostępna. Stworzona przez Google chmura oferuje ponad 200 popularnych gier, takich jak: Cyberpunk 2077, Resident Evil Village, Assassin’s Creed: Valhalla, Hitman 3, Baldur’s Gate 3. Umożliwia również dostęp do rosnącej listy darmowych gier i wersji demonstracyjnych, w które można grać za pomocą kompatybilnego kontrolera bez konieczności ich pobierania. 

Telewizory LG Smart obsługują grafikę 4K HDR nawet w 60 klatkach na sekundę, charakteryzują się także dźwiękiem przestrzennym 5.1, jako platforma do gier sprawdzą się więc bez zarzutu. Producent podkreśla także szczególne zalety telewizorów LG OLED, które idealnie nadają się do gier typu FPS, RTS, czy gier wyścigowych, zapewniając nieskazitelną jakość obrazu HDR, głęboką czerń i precyzyjne kolory dzięki samoświecącym pikselom.  

To nie jedyna chmurowa platforma, którą LG udostępniło w ostatnich miesiącach swoim użytkownikom. Zaledwie kilka tygodni temu firma ogłosiła, że na Smart TV z nowymi systemami webOS trafi też GeForce Now, pozwalająca na granie m.in za pośrednictwem konta na Steamie. Dostawcom gamingowej chmury zależy na tym, by pojawiać się na nowszych telewizorach – czekamy więc na jeszcze większe urozmaicenie oferty.

Źródło: Slashgear, LG Electronics, zdjęcie: LG Electronics