„Myśl po polsku” – cudze chwalicie…

Na YouTubie debiutuje kanał prezentujący serię programów publicystycznych opowiadających o polskich innowatorach i start-upach oraz ich osiągnięciach w dziedzinie nauki i techniki.

Autorzy koncentrują się na ukazaniu, w jaki sposób rodzime firmy mogą przyczynić się do wzbogacenia i rozwoju tych dziedzin w świecie. Jednocześnie przybliżają sylwetki młodych naukowców, wynalazców i pasjonatów znad Wisły i Odry.

Swój reporterski radar autorzy nastawili na rozległe i ciekawe zarazem obszary obejmujące krajową informatykę, astrofizykę, cyberbezpieczeństwo, biotechnologię, robotykę, misje kosmiczne, a nawet architekturę.

„Naszym celem jest krzewienie i popularyzowanie polskiej myśli technicznej i inspirowanie młodego pokolenia poprzez demonstrowanie dokonań współczesnych polskich naukowców i młodych przedsiębiorców oraz założycieli start-upów” – brzmi credo zamieszczone na stronie internetowej przedsięwzięcia.

Adam Chabiński podczas wizyty w symulowanej bazie kosmicznej LunAres – fot. Marek Księżar /archiwum prywatne

Na jego czele stoi Adam Chabiński – doświadczony dziennikarz technologiczny, z wieloletnim stażem na stanowisku redaktora naczelnego „CHIP-a” i „PC Formatu”. Jego obecność niewątpliwie daje gwarancję odpowiedniego doboru ciekawych tematów, a także najwyższy poziom dziennikarskiego warsztatu.

Wśród pierwszych gości cyklu znajdziemy m. in. konstruktora łazików Szymona Dzwończyka czy dr. inż. arch. Jerzego Łątkę – projektanta budynków z papieru i tektury.

Swoimi pomysłami na podbój świata podzielili się także: projektant gier komputerowych dr inż. Piotr Sobolewski oraz Ewa Iwańska – PR w internetowej wyszukiwarce twarzy Public Mirror.

Czytaj także: Wyczekiwana nowość wkrótce w mObywatelu!