Musk rozbuduje tunele pod Las Vegas

Boring Company Elona Muska otrzymała (zatwierdzoną jednogłośnie przez radę miasta) zgodę na rozbudowę swoich tuneli w Las Vegas.  

Firma przewiduje oddanie do użytku ostateczną sieć tuneli pod najbardziej zatłoczonymi obszarami Las Vegas. Będzie ona miała długość 55 km i 55 stacji. Taką informację przekazał dyrektor wykonawczy ds. infrastruktury w Las Vegas Mike Janssen na posiedzeniu rady miasta.

Janssen stwierdził, że współpracuje z Boring Company nad tym projektem, oraz, że niektóre z tych stacji będą zlokalizowane w często odwiedzane miejscach w Las Vegas, takich jak lotnisko Harry Reid i stadion Allegiant.

Janssen powiedział, że Boring Company nie będzie polegać na funduszach podatników na projekt pętli. Zamiast tego sfinansuje projekt z własnych pieniędzy i prywatnych właścicieli gruntów, którzy są gotowi zapłacić za stacje.

Firma Boring Company po raz pierwszy otrzymała pozwolenie na rozpoczęcie projektu Vegas Loop w grudniu 2020 roku. W październiku następnego roku dostała zgodę na pierwszą wersję pętli, która pierwotnie miała mieć tylko niecałe 47 km długości.

Chociaż wydajność jest imponująca (25-minutowy spacer stał się 2-minutową jazdą) kierowcy, którzy mieli przetestować tunel na targach Consumer Electronics Show w styczniu 2022 roku, nie byli zachwyceni. Pojazdy poruszały się z prędkością ledwo 55 kilometrów na godzinę, zamiast obiecywanych przez firmę 240. Co więcej, filmy i tweety opublikowane przez osoby korzystające z tuneli na targach przedstawiały klaustrofobiczny i wywołujący niepokój korek uliczny w wąskim tunelu.

Czytaj także: Bloomberg: Elon Musk buduje swój własny Hyperloop