Potężne problemy Netflix. Zwolnienia i reklamy w serwisie!

Netflix w ostatnich miesiącach notuje poważne problemy wewnętrzne. Oferta serwisu jest bardzo słaba i przez to użytkownicy rezygnują z subskrypcji na rzecz konkurencyjnych usług – HBO Max oraz Disney+. To dla Netflixa ogromny problem, który przekłada się na konieczność podjęcia trudnych decyzji.

Reklamy w Netflix lada moment? Ludzie tracą pracę!

Jak już wspominaliśmy Wam jakiś czas temu, Netflix zamierza wprowadzić tani abonament, mający konkurować cenowo z HBO Max oraz Disney+ (każda z tych usług kosztuje ok. 30 złotych, podczas gdy topowy plan Netflixa aż dwa razy tyle!). W zamian za niską cenę, w trakcie seansów będą nam wyświetlane reklamy. Czy wprowadzenie takiego rozwiązania zahamuje odpływ użytkowników do konkurencji? Osobiście bardzo wątpię, ale kto zabroni Netflixowi spróbować? Podobno plan zostanie udostępniony lada moment.

Kłopoty Netflixa przekładają się na kolejne zwolnienia w serwisie. Ostatnimi czasy pracę straciło kolejne 300 osób. Zwolnienia dotyczą posad biznesowych oraz wyłącznie pracowników oddziałów mieszczących się w Stanach Zjednoczonych. Nie da się jednak nie zauważyć, że ostatnie kłopoty Netflixa z odpływem użytkowników przekładają się na spore straty natury finansowej i stagnację w dalszym rozwoju.

Czytaj też: Świetna gra już dziś za darmo w Epic Games Store!

Aby Netflix ponownie rozwinął skrzydła, potrzebna mu jest bogata oferta produkcji na licencji – tak postępuje świetnie radząca sobie konkurencja giganta. Trudno się dziwić, że gigant traci widzów serwując nam miernej jakości produkcje oryginalne. Może czas zmienić strategię?