Motorola ThinkPhone na zdjęciach prasowych

Całkiem niedawno zostaliśmy mocno zaskoczeni przez koncern Lenovo, który podjął decyzję, że jego nowy smartfon biznesowy – ThinkPhone – będzie sprzedawany pod marką Motorola. Od tego czasu do sieci trafia coraz więcej doniesień na temat tego urządzenia. U progu 2023 roku potwierdza się jego wygląd na opublikowanych nieoficjalnie zdjęciach prasowych.

fot. Motorola

Nie Lenovo, a Motorola

ThinkPhone sprzedawany z logo Motoroli będzie smartfonem stworzonym dla klienta biznesowego. Oczywiście możemy się spodziewać, że design urządzenia będzie nawiązywał do słynnej linii laptopów. Specyfikacja będzie natomiast topowa. Gigant postawi w przypadku tego smartfona na ekran pOLED o przekątnej 6,6″ i rozdzielczości Full HD+. Jego częstotliwość odświeżania to 144 Hz.

Sercem urządzenia będzie procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, wspierany przez 8 GB lub 12 GB RAM. Na dane użytkownika natomiast wygospodarowana zostanie pokaźna ilość wbudowanej pamięci – 128 GB, 256 GB lub nawet 512 GB. Całość ma być zasilana baterią o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla ładowania przewodowego o mocy 68 W oraz ładowania bezprzewodowego z mocą 15 W.

Ciekawe będzie zaplecze fotograficzne Motoroli ThinkPhone. Do prowadzenia wideorozmów oraz wykonywania selfie posłuży frontowy obiektyw o rozdzielczości 32 MP. Na pleckach natomiast zostanie wygospodarowane miejsce dla aparatu głównego 50 MP, obiektywu ultraszerokokątnego 13 MP oraz sensora głębi. Na plus także wodoodporność w standardzie IP68.

Czytaj też: OnePlus 11 krok od premiery! Nowe zdjęcia!

Mam nadzieję, że więcej na temat biznesowej Motoroli dowiemy się już w trakcie targów CES 2023, które na dniach wystartują w Las Vegas. Z niecierpliowścią czekamy na wieści związane z dostępnością w Polsce oraz ceną tego niezwykłego smartfona.

Grafika tytułowa: Motorola