mObywatel w przeglądarce już dostępny!

mObywatel to jedna z najważniejszych i najbardziej pożytecznych usług rządowych. Dzięki niej mamy dostęp do najważniejszych osobistych informacji i dokumentów w jednym miejscu. Do tej pory jednak mogliśmy korzystać z mObywatela za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Teraz to się zmienia – usługa została udostępniona w wersji przeglądarkowej!

mObywatel w przeglądarce – jaki jest na niego plan?

Plany rozwoju serwisu mObywatel są bardzo ambitne. Obecnie jego funkcjonalności są dość ograniczone. Jednak w niedalekiej przyszłości ma on stać się prawdziwym centrum zarządzania naszymi obywatelskimi sprawami. Interfejs mObywatela w przeglądarce ma być z założenia bardzo estetyczny i intuicyjny w obsłudze – żeby poradziły sobie z nim nawet te osoby, które na co dzień mają ograniczony kontakt z komputerem.

W mObywatelu będziemy mogli przeglądać status naszych wniosków formalnych oraz wiadomości od poszczególnych urzędów. Możliwe będzie też dokonywanie rozmaitych płatności wobec państwa. W przyszłości natomiast w mObywatelu ma zostać utworzona specjalna sekcja, która pozwoli na kompleksowe zarządzanie wszelkimi sprawami związanymi z funkcjonowaniem przedsiębiorstw. Brzmi obiecująco, prawda?

Czytaj też: iPad 10. generacji bez złącza słuchawkowego?

Pamiętajmy o tym, że przeglądarkowy mObywatel to wersja beta. Może więc od czasu do czasu sprawiać pewne problemy, jeśli chodzi o jego funkcjonowanie. Miejmy nadzieję, że Ministerstwo Cyfryzacji szybko dopracuje nową wersję usługi w taki sposób, by nie sprawiała problemów.

Grafika tytułowa: Ministerstwo Cyfryzacji