Zwolnienia w SoundCloud

Dyrektor generalny SoundCloud Michael Weissman poinformował o planowanych zwolnieniach pracowników w notatce przesłanej do wszystkich. Decyzja wynika głównie z obecnego klimatu gospodarczego. Ci, których to dotyczy otrzymaja informację w ciągu kilku najbliższych dni.

„Dzisiejsza zmiana pozycjonuje SoundCloud na dłuższą metę i stawia nas na ścieżce do trwałej rentowności” – napisał Weissman. „Zaczęliśmy już podejmować rozważne decyzje finansowe w całej firmie, a teraz obejmuje to redukcję naszego zespołu”.

W 2017 roku firma przeprowadziła podobną, choć w większej skali operację zwolnień. Rozstano się wtedy z 40% zatrudnionych, tłumacząc to niezbędnymi działaniami dla „długoterminowego, niezależnego sukcesu firmy”.

SoundCloud to kolejna z wielu firm technologicznych, które niedawno ogłosiły zwolnienia (m. in. Tesla, Substack , Coinbase i OpenSea) lub zmiany w planach zatrudnienia.

W czerwcu Spotify zapowiedział, że zmniejszy zatrudnienie o 25 procent i oceni „wzrost zatrudnienia” firmy. Inni, np. Google, Twitter i Meta, również niedawno ogłosiły spowolnienie i zawieszanie zatrudniania, podczas gdy Apple podobno zamierza spowolnić zatrudnianie w 2023 roku. Założona w 2007 roku w Niemczech internetowa platforma dystrybucji dźwięku i udostępniania muzyki SoundCloud to jedna z największych usług strumieniowania muzyki na świecie, dostępna w 190 krajach.

Czytaj także: SoundCloud bierze sporą pożyczkę. Popularny serwis tonie?