iPad 10. generacji bez złącza słuchawkowego?

Apple wiedziało co robi wypuszczając na rynek iPada. Obecnie to jeden z najpopularniejszych tabletów, jakie można kupić. Ową popularność zawdzięcza atrakcyjnej cenie oraz płynnie działającemu, intuicyjnemu w obsłudze oprogramowaniu. Jak się okazuje, w tym roku fanów urządzenia może czekać nie lada zaskoczenie!

Muzyka? Tylko przez Bluetooth!

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że iPad 10. generacji raczej nie zaoferuje nam już złącza słuchawkowego. Wszelki sprzęt audio będziemy musieli więc łączyć z nim bezprzewodowo – poprzez Bluetooth. Wiemy już – na podstawie renderów – że nowy iPad zaoferuje nam w kwestii designu spłaszczone krawędzie – jak większość nowych urządzeń od Apple. Ponadto możemy się w przypadku nowości spodziewać złącza USB-C. Nowy, najtańszy iPad przejdzie więc małą rewolucję. Miejmy nadzieję, że właśnie z jej powodu cena urządzenia nie zostanie w drastyczny sposób podniesiona. W końcu klasycznego iPada uwielbiamy za to, że jest… po prostu niedrogi!

Czytaj też: Nord 20 SE najtańszym smartfonem OnePlus!

Na premierę nowego iPada jeszcze trochę poczekamy. Najpewniej zostanie on zaprezentowany jesienią, razem z nowymi iPhone’ami oraz pozostałymi urządzeniami od Apple. Konferencja w Cupertino odbędzie się zapewne tradycyjnie – pod koniec września. Miejmy nadzieję, że do tego czasu iPad 10. generacji zdradzi nam na swój temat więcej tajemnic.