Microsoft nie próżnuje – kolejne nowości zmierzają do Windows 11!

Windows 11 to system, w przypadku którego wiele jest jeszcze do zrobienia, mimo że jest z nami od kilku dobrych miesięcy. W ostatnim czasie spływa do nas sporo informacji związanych z planami Microsoftu dotyczącymi usprawnień mających wkrótce trafić na pokład naszych komputerów pracujących pod kontrolą „jedenastki”. Nie inaczej jest i tym razem – w Windowsie ponownie zagoszczą lubiane funkcje!

Microsoft przywraca lubiane funkcje w Windows 11!

Microsoft szykuje dla nas dwa bardzo ważne powroty w systemie Windows 11. Pierwszym będzie możliwość przeciągania ikon plików na ikony aplikacji przypięte do paska zadań. W systemie Windows 10 taka akcja pozwalała na otworzenie danego pliku w owej aplikacji – na przykład grafiki w apce Paint. W przypadku nowej odsłony systemu z Redmond tej funkcji zabrakło, na co użytkownicy bardzo narzekali.

Kolejna ze starych-nowych funkcji to możliwość organizowania ikon aplikacji w Menu Start w folderach. Pamiętamy doskonale możliwość organizowania kafelków Windowsa 10 w foldery. To była funkcja, która pozwalała na wygodne uporządkowanie obszaru startowego. Koncern z Redmond planuje wprowadzić takie usprawnienie w systemie Windows 11, byśmy mieli jeszcze większą kontrolę nad skrótami w Menu Start.

Czytaj też: Microsoft zmienia model biznesowy Xboxa!

Biorąc pod uwagę to, jakie nowości w systemie Windows 11 zostały już zapowiedziane, to będzie zdecydowanie dobry rok dla owego systemu i koncernu z Redmond. Mam nadzieję, że Microsoft nie będzie zwalniał tempa i tak usprawni swój nowy system, że przekona do wdrożenia aktualizacji te osoby, które uparcie obstają przy poprzedniej wersji oprogramowania. Liczę na to, że wkrótce Amerykanie przedstawią nam kolejne ciekawe rozwiązania!