Premiera kart Intel Arc już za rogiem?

Od dawna mówiło się o tym, że Intel chce poważnie zaistnieć na rynku układów graficznych. Gigant przygotowuje własną linię produktów tego typu – Intel Arc. Ich premiery wyczekujemy od wielu miesięcy. Opóźnienia w tej kwestii wynikają m.in. z pandemii koronawirusa. Jak się jednak okazuje, obecnie premiera nowych układów jest już tuż za rogiem!

Karty Intel Arc będą hitem?

Dedykowane karty graficzne Intela będą konkurować z analogicznymi propozycjami od AMD i Nvidia. Według wstępnych zapowiedzi będą to układy stosunkowo mocne, mogące bez kompleksów rywalizować pod względem wydajności z topowymi GeForce’ami i Radeonami. Ta informacja cieszy. Na rynku układów graficznych zapanuje ciekawa rywalizacja która korzyść przyniesie nam – potencjalnym nabywcom GPU.

Doniesienia z portalu Igor’s Lab sugerują, że Intel Arc mogą zadebiutować między 5 sierpnia o 29 września 2022 roku. Oczywiście musimy pamiętać, że są to informacje nieoficjalne. Dlatego też może okazać się, że termin ulegnie pewnej zmianie względem przewijających się w Internecie plotek. Wielką niewiadomą pozostają natomiast ceny nowych układów Arc, które z pewnością (znając Intela) nie będą należały do najniższych.

Czytaj też: Wielkie zwolnienia w Amazon!

Pozostaje liczyć na to, że nie pojawią się problemy z dostępnością GPU Intel Arc. Ta bowiem – w ostatnich miesiącach – w odniesieniu do kart graficznych była dość sporym problemem po części sprzyjającym potężnym wzrostom cen układów.