Microsoft dostarczy gogle VR US Army

Armia USA zatwierdziła zamówienie na zakup tysięcy gogli bojowych HoloLens wyprodukowanych przez Microsoft.

Microsoft zacznie dostarczać niektóre z 5000 jednostek gogli zintegrowanego systemu wspomagania wizualnego (IVAS) po zatwierdzeniu wyników testów w terenie.

Zamówienie na 5000 gogli zostało początkowo złożone w marcu 2021 roku. Zostało jednak wstrzymane z powodu obaw o ich wydajność. Teraz rzecznik armii Jamal Beck powiedział, że Douglas Bush, asystent sekretarza ds. przejęć, zezwolił armii na przyjęcie nowej technologii.

Gogle rozszerzonej rzeczywistości, dostosowana wersja gogli HoloLens, zapewniają użytkownikowi „wyświetlacz heads-up”. Oznacza, to, że ​​hologram jest umieszczany nad otoczeniem, dając w ten sposób więcej informacji o tym, co jest widoczne.

US Army zamierza wydać około 22 miliardy dolarów na ten sprzęt w ciągu najbliższych 10 lat. Ostateczny test gogli ma nastąpić dopiero w październiku, ale według współpracowników sekretarza armia jest przekonana, że ​​program się powiedzie.

Kosztujące 3,5 tysiąca dolarów gogle HoloLens są dostępne w handlu i wykorzystywane w wielu branżach, m. in. w służbie zdrowia i w NASA.

Do podpisania pierwszej umowy doszło w 2018 roku. Jej wartość wyniosła 480 milionów dolarów. Kilka miesięcy później grupa pracowników Microsoftu wezwała firmę do jej anulowania. Tłumaczyli, że nie znali szczegółów przy tworzeniu oprogramowania i protestują przeciwko wykorzystywaniu tej technologii „do zabijania”.

Czytaj także: Szefowie Facebooka prezentują nowe gogle VR