Call of Duty Next w przyszłym tygodniu

W czwartek 15 września o godzinie 13:00 czasu wschodniego na Twitchu, YouTube, Twitterze i Facebooku Activision ujawni prezentację pod nazwą Call of Duty Next.

Ma ona ukazać przyszłość serii, nadchodzącej kontynuacji Modern Warfare z 2019 roku. A także CoD Warzone 2.0 w nowym, mobilnym wydaniu.

Najważniejszy klejnot w koronie Activision, Call of Duty ostatnio nie radzi sobie dobrze. Propozycja Activision Blizzard dotycząca przejęcia 68,7 miliarda dolarów przez Microsoft ujawniła, że ​​Call of Duty: Vanguard wypadło źle. Nie spełniło oczekiwań w czwartym kwartale. W rezultacie, zgodnie z raportem Bloomberga , przyszłoroczna gra została opóźniona, po raz pierwszy od 2005 roku, zakłócając coroczny harmonogram wydań.

Call of Duty znajduje się również w centrum publicznej sprzeczki między konsolami Xbox i PlayStation. Ponieważ Microsoft jest w trakcie kupowania Activision Blizzard, Sony obawia się, że po zawarciu umowy CoD, dotychczasowa gra wieloplatformowa, może stać się ekskluzywną grą na Xbox.

Dyrektor generalny Microsoft Gaming, Phil Spencer, powiedział The Verve, że Microsoft chce zatrzymać Call of Duty na PlayStation przez „kilka kolejnych lat” poza dotychczasową umową. W wywiadzie dla Game Industry.biz dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment Jim Ryan ujawnił, że „kilka” w rzeczywistości oznaczało „trzy”. Nazywał również umowę „nieadekwatną na każdym poziomie”.

Czytaj także: Call of Duty: Modern Warfare II z pierwszym zwiastunem!