Microsoft dla niepełnosprawnych – oto nowe akcesoria!

Microsoft nie od dziś udowadnia nam, że ważni są dla niego wszyscy użytkownicy urządzeń oraz oprogramowania. Dziś na stronie amerykańskiego koncernu pojawiły się nowe akcesoria zaprojektowane z myślą o osobach niepełnosprawnych. Mają zapewnić nie tylko pełne wrażenia z obsługi konsol Xbox, ale także wygodę obsługi sprzętu pracującego w oparciu o systemy Windows 10 i Windows 11.

Koncern z Redmond chce tworzyć dla każdego!

Microsoft już jakiś czas temu zaprezentował nowoczesny, adaptacyjny pad zaprojektowany z myślą o graczach z niepełnosprawnościami. Teraz natomiast dołączają do niego kolejne urządzenia. Zostały one zaprezentowane podczas wczorajszej konferencji Ability Summit. Microsoft Adaptive Mouse, Adaptive Buttons oraz Adaptive Hub mają umożliwić bezproblemową obsługę komputerów tym osobom, które na co dzień mogłyby napotykać ogromne trudności w tej kwestii.

Adaptacyjna Myszka to fantastyczny kontroler, który możemy dowolnie konfigurować. Pozwala na korzystanie z rozmaitych nakładek ułatwiających obsługę komputera osobom z problemami manualnymi. Możemy np. dostosować sprzęt do obsługi prawą lub lewą ręką. Umożliwia to element o nazwie Adaptive Mouse Tail. Microsoft zapowiedział także, że możliwe będzie personalizowanie urządzenia poprzez druk 3D.

Adaptacyjny Przycisk to rozwiązanie, któremu można przypisać wiele funkcji i zastosowań. Microsoft zapewnia, że omawiane urządzenie oferuje osiem kierunków wychylenia i każdemu z nich można przypisać osobne funkcje. Ponadto do przycisku dostępne będą różne nakładki takie, jak pad kierunkowy czy też joystick, a kolejne będzie można sobie dodrukować. Takie przyciski w ilości kilku sztuk będą się łączyły ze specjalnym Adaptive Hub-em, który będzie odpowiadał za sprawną współpracę z komputerem.

Czytaj też: Nowy Xbox Game Bar nadchodzi!

Nowości od Microsoftu zapowiadają się obiecująco. Takie inicjatywy się chwali. Nie każdy ma możliwość korzystania z komputera w takim samym zakresie i dlatego producenci akcesoriów powinni na bieżąco dbać o spełnianie zapotrzebowania użytkowników z niepełnosprawnością na dedykowany sprzęt.