Koniec akcesoriów z logo Microsoft?

Microsoft to nie tylko dostawca wysokiej klasy oprogramowania. Koncern z Redmond od lat sprzedaje nam także komputery i akcesoria im dedykowane. Te ostatnie sprzedawane były zarówno pod markami „Microsoft” jak i „Surface”. Właśnie zapadła bardzo ważna decyzja w sprawie ich przyszłości.

fot. KATLYN LUZ / Unsplash

Żegnamy Microsoft na rzecz Surface

Akcesoria od koncernu z Redmond nie będą już sprzedawane pod marką Microsoft. Wszelki sprzęt sprzedawany w oparciu o ten brand zostanie wycofany ze sprzedaży. Amerykanie zamierzają – w celu redukcji kosztów oraz poprawy spójności portfolio – stawiać wyłącznie na akcesoria Surface. Oczywiście wskutek tej ważnej decyzji portfolio akcesoriów Microsoftu zostanie mocno odchudzone.

Póki co nie wiadomo, czy na rynek trafią tańsze myszy i klawiatury Surface, czy też Amerykanie skupią się wyłącznie na serwowaniu nam akcesoriów klasy Premium. Być może obrany zostanie tu kierunek podobny do tego, który serwuje Apple – skupienia się na niewielu modelach, lecz doprowadzeniu ich do perfekcji w celu wypracowania silnej marki na rynku. Najbliższe miesiące przyniosą odpowiedzi na wiele pytań.

Czytaj też: Najlepsze brzmienie na majówkę z głośnikami JBL!

Jeśli już Microsoft zaserwuje nam kolejne akcesoria Surface, to z pewnością pokaże je razem z komputerami, takimi jak Surface Go czy Surface Pro. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na wieści w tej kwestii.

Grafika tytułowa: Microsoft