Microsoft Defender w końcu dostępny dla wielu platform!

Microsoft Defender to jedno z najważniejszych narzędzi w ofercie koncernu z Redmond. Już jakiś czas temu pojawiły się zapowiedzi związane z udostępnieniem narzędzia dla platform innych niż Windows (czyli Android, macOS oraz iOS). Po dość długo trwających testach w wybranych regionach rozwiązanie w końcu zostało udostępnione publicznie.

Microsoft Defender jako narzędzie dla wielu platform!

Możliwości oferowane przez program Microsoft Defender różnią się w zależności od platformy, której dedykowana jest dana wersja narzędzia. Przykładowo Defender dla Androida jest bardzo rozbudowany i umożliwia skanowanie urządzeń pod kątem obecności wirusów i złośliwych aplikacji. Ponadto wbudowany został weń moduł ochrony przed phishingiem internetowym. Aplikacja ostrzega także przed podejrzanymi wiadomościami SMS. W przypadku systemów od Apple natomiast nie uświadczymy ochrony antywirusowej. Do naszej dyspozycji oddany zostanie wyłącznie moduł ochrony przed phishingiem. Kto może skorzystać z aplikacji Microsoft Defender? Zadziała ona wyłącznie, jeśli jesteście subskrybentami usługi Microsoft 365 Personal lub Family.

Czytaj też: Microsoft Defender – najlepszy antywirus dla Windows?

No cóż – trudno w tej chwili oceniać przydatność omawianego rozwiązania. Czy faktycznie będzie nas ono chroniło skutecznie przed zagrożeniami? Przekonamy się o tym, gdy koncern z Redmond udostępni jakieś konkretne statystyki związane z jego pracą na przestrzeni kilku miesięcy.