Microsoft Defender – antywirus z Redmond dla wszystkich?

Odpowiednia ochrona antywirusowa to bardzo ważna kwestia dla wszystkich użytkowników komputerów oraz urządzeń mobilnych. W dobie cyberprzestępczości nasze osobiste dane muszą być w odpowiedni sposób chronione. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce z pomocą przyjdzie nam Microsoft z aplikacją doskonale znaną fanom systemu Windows!

Microsoft Defender wkrótce dla wszystkich platform?

O ekspansji oprogramowania antywirusowego Microsoftu na konkurencyjne platformy mówiło się już jakiś czas temu. Defender to bardzo skuteczny i lekki antywirus, który sprawdził się doskonale zarówno w przypadku Windowsa 10, jak i Windowsa 11. Nie dziwi więc fakt, że koncern z Redmond zachęcony tymi sukcesami postanowił przygotować Defendera dla Androida czy urządzeń od Apple.

Czytaj też: Koniec piękniej historii! Microsoft wstrzymał produkcję konsol Xbox One!

Oczywiście na oficjalną premierę programu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Prace nad nim prowadzone są już jednak z pewnością w dość zaawansowanej fazie, gdyż ktoś nieopatrznie na moment udostępnił oprogramowanie w Sklepie Microsoft. Udało się wychwycić pewne zrzuty ekranu z nim związane. Załączyłem je powyżej. Nie mogę się doczekać, by sprawdzić Defendera w przypadku moich urządzeń. Skuteczność narzędzia z Redmond jest wysoko oceniana we wiodących zestawieniach programów antywirusowych dla komputerów osobistych. Dodatkowo, Defender nie spowalnia tak naszych urządzeń jak niektóre antywirusy zewnętrznych producentów.

Nie wiadomo jeszcze, czy Microsoft Defender będzie aplikacją darmową, czy też koncern z Redmond będzie udostępniał go odpłatnie – na przykład wraz z abonamentem Microsoft 365. Myślę, że odpowiedź na to i inne pytania powinniśmy poznać w przeciągu kilku najbliższych tygodni.