Microsoft 365 Basic oficjalnie

Twórcy Windowsa ogłosili start usługi Microsoft 365 Basic. Zapewnia ona 100 GB w usłudze OneDrive oraz dostęp do kilku dodatkowych funkcji. Start jeszcze w styczniu tego roku. Co warto wiedzieć na temat nowego rozwiązania? Do kogo jest ono kierowane? Sprawdźmy!

Znajome rozwiązanie od Microsoftu

Koncern z Redmond zapowiada, że w ramach Microsoft 365 Basic otrzymamy 100 GB przestrzeni w usłudze OneDrive oraz Outlooka bez reklam i w ulepszonej wersji na urządzeniach mobilnych i komputerach (być może chodzi o nowego Outlooka mającego zastąpić m.in. aplikacje Poczta i Kalendarz). W niedalekiej przyszłości abonentom mają zostać udostępnione zaawansowane zabezpieczenia w ramach OneDrive.

Niestety abonament nie będzie obejmował dostępu do desktopowych aplikacji Microsoft Office – takich jak Word, Excel czy PowerPoint. Będziemy musieli zadowolić się ich wersjami webowymi, dostępnymi z poziomu przeglądarek internetowych. Wiadomo już także, że Microsoft 365 Basic będzie dostępny dla wszystkich klientów koncernu z Redmond od 30 stycznia 2023 roku – a więc już za kilkanaście dni.

Czytaj też: Usuwanie OneDrive po instalacji Windows

Polska cena subskrypcji nie została jeszcze ujawniona. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że obecnie 100 GB przestrzeni w OneDrive kosztuje 5,99 złotych miesięcznie – możemy spodziewać się, że tyle zapłacimy za Microsoft 365 Basic.

Grafika tytułowa: Windows / Unsplash