Usuwanie OneDrive po instalacji Windows

Użytkownicy systemu Windows doskonale wiedzą o tym, że od czasu do czasu pojawia się konieczność przeinstalowania systemu – chociażby, gdy zaczyna on pracować na naszym urządzeniu dość ociężale, lub generować uporczywe błędy. Problem w tym, że Microsoft serwuje nam przy instalacji oprogramowania aplikacje, z których wielu osobom zdarza się nie korzystać na co dzień. Czym jest OneDrive i jak usunąć to rozwiązanie zaraz po przeinstalowaniu Windowsa?

OneDrive – podstawowe informacje

OneDrive to usługa Microsoftu umożliwiająca przechowywanie danych w chmurze. Wielu fanów koncernu z Redmond uważa ją za bardzo praktyczną i użyteczną. Wszakże dzięki niej możemy uzyskać dostęp do ważnych dla nas danych praktycznie z każdego miejsca na świecie – pod warunkiem, że mamy dostęp do Internetu. Pojemność magazynu danych możemy regulować wybierając jedną z wielu płatnych opcji serwowanych przez Microsoft.

Bardzo często zdarza się jednak, że z OneDrive w ogóle nie korzystamy, a aplikacja wyłącznie „zaśmieca” zasobnik systemowy i zajmuje miejsce w pamięci naszego urządzenia. Jako, że instalowana jest wraz z systemem Windows, warto odinstalować ją już na etapie konfigurowania komputera, jeśli nie mamy zamiaru korzystać z niej na co dzień. Wbrew pozorom pozbycie się OneDrive z naszego urządzenia wcale nie należy do trudnych zadań!

Jak usunąć OneDrive?

Usuwanie OneDrive warto zacząć od wyłączenia aplikacji z poziomu zasobnika systemowego. Znajdziemy go po prawej stronie Paska Zadań, obok ikony zegara. Włączona w tle aplikacja może bowiem blokować proces odinstalowania. Następnie powinniśmy udać się do Panelu Sterowania i odszukać OneDrive w sekcji Doda/Usuń programy. Tam powinien znaleźć się odnośnik umożliwiający odinstalowanie rozwiązania.

I to wszystko! Na szczęście Microsoft nie uniemożliwia odinstalowywania OneDrive. Proces ów może okazać się szczególnie przydatny w przypadku słabszych, mniej wydajnych komputerów, w przypadku których każdy megabajt zwolniony na dysku twardym i każdy „ubity” proces są na miarę złota. A przecież całkiem wiele osób korzysta na co dzień z takich nieco mniej wydajnych komputerów. Pamiętajmy również, że OneDrive może zostać zastąpiony konkurencyjnymi rozwiązaniami, jak Dysk Google czy Dropbox.

Czytaj też: Jak sprawdzić swój klucz systemu Windows?