Metawersum czeka intensywny rozwój. Tak rzecze Meta!

Meta (czyli spółka zarządzająca Facebookiem, WhatsApp czy Instagramem) podczas wirtualnego wydarzenia Meta Quest Gaming Showcase 2022 podzieliła się swoimi spostrzeżeniami związanymi z rozwojem metawersum. Plany w tej kwestii są bardzo ambitne! Czy wirtualny świat wkrótce zastąpi nam Internet?

Metawersum to przyszłość!

Metawersum jest bardzo intensywnie rozwijane nie tylko przez koncern Meta, ale i przez innych, rynkowych graczy takich, jak chociażby Microsoft. To zupełnie nowa forma komunikacji międzyludzkiej, która pozwala programistom na tworzenie wirtualnego świata w trójwymiarze oraz na e-spotkania w tym ciekawym, wykreowanym uniwersum. Korzyści płynące z rozwoju metawersum omawiano już podczas ubiegłorocznej konferencji Connect 2021.

Ruth Bram, producent wykonawczy Meta wypowiedziała się natomiast w trakcie Meta Quest Gaming Showcase 2022 o metawersum w następujący sposób:

Sądzimy, że metaverse będzie następną generacją Internetu i kolejną ewolucją w technologii społecznościowej. Zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie wymagają jednak więcej pracy nad rozwojem ich możliwości, więc pełne wprowadzenie metawersum do naszej codzienności może zająć od pięciu do dziesięciu lat.

Wdrożenie metawersum w charakterze następcy Internetu jaki znamy w przeciągu maksymalnie 10 lat to bardzo ambitny plan. Aby się powiódł, konieczne będzie sprawne opracowanie rozwiązań, które sprawią, że wirtualny świat będzie dostępny dla każdego – zarówno tych sprzętowych, jak i software’owych. Pracy jest naprawdę sporo. Wierzę jednak, że jest to cel możliwy do osiągnięcia – tym bardziej, że tematem interesuje się wiele potężnych koncernów związanych z rynkiem nowych technologii.

Czytaj też: Metawersum. No real estate

Mam nadzieję, że najbliższe miesiące przyniosą nam kolejne owocne wieści związane z rozwojem metawersum. Jako że jest to temat budzący wiele emocji, z pewnością będziemy dla Was śledzić wieści z nim związane. Sam jestem ciekaw w jakim kierunku pójdzie rozwój tego „Internetu nowej generacji”.