Bill Gates krytykuje NFT i kryptowaluty!

Bill Gates to bez dwóch zdań wizjoner związany nie tylko ze światem nowych technologii. Założyciel Microsoftu znany jest z wygłaszania kontrowersyjnych tez dotyczących różnych, otaczających nas spraw. Tym razem miliarder wypowiedział się na temat NFT oraz krytpowalut, które… dość dosadnie skrytykował!

NFT i kryptowaluty są dla frajerów?

Kryptowaluty oraz NFT coraz bardziej zaznaczają swoją obecność w Internecie i w naszej codzienności. Często jesteśmy zewsząd bombardowani wręcz informacjami na ich temat. Wiele osób zainwestowało w te cyfrowe środki finansowe niemałe pieniądze. Tymczasem jeden z tuzów świata nowych technologii dość mocno je krytykuje nie przebierając przy tym w słowach i obrażając osoby interesujące się nimi!

Bill Gates w jednej ze swoich wypowiedzi stwierdził, że kryptowaluty i NFT są dla frajerów. Jak uargumentował taką tezę? Kryptowalutom oberwało się za niestabilność wartości. Zalożyciel Microsoftu stwierdził, że w życiu nie zainwestowałby swoich środków finansowych w cyfrową walutę, która potrafi drastycznie zmieniać cenę w zależności nawet od jednego tweeta Elona Muska. NFT natomiast skrytykowane zostały za to, że nie mają określonej, umownej wartości dla całej grupy tokenów. Przy tym fizycznie nie istnieją i nie przynoszą właścicielowi długotrwałej korzyści.

Czytaj też: Krótka historia kryptowalut

Jak widać, Bill Gates – mimo, że jest wizjonerem i tęgim umysłem – ma bardzo racjonalne podejście do otaczającej nas rzeczywistości. I dobrze! Warto interesować się rozwojem różnych technologicznych nowinek, ale też bezsensem jest całkowite zapatrywanie się w nie i przetapianie na – na przykład – kryptowaluty i NFT większości swojego majątku. Nie zawsze wizja możliwości szybkiego wzbogacenia się jest tą rozsądną.

Grafika tytułowa: Raphael Wild / Unsplash