Marzysz o byciu „etycznym hakerem”? Pieniądze do wzięcia!

ExpressVPN – jeden z najczęściej używanych produktów VPN (wirtualnych sieci prywatnych), oferuje program bug bounty. Pozwala on audytorom i badaczom bezpieczeństwa zgłaszać luki w infrastrukturze i oprogramowaniu firmy oraz otrzymywać nagrody pieniężne za ujawnione błędy.

Producent oprogramowania ogłosił, że oferuje nagrodę w wysokości 100 000 USD za wskazanie krytycznych luk w ich własnej technologii TrustedServer.

„Jest to najwyższa pojedyncza nagroda dostępna na platformie Bugcrowd. 10 razy wyższa niż najwyższa nagroda oferowana wcześniej przez ExpressVPN” — poinformowała firma serwis BleepingComputer.

Jednorazowa nagroda w wysokości 100 000 USD trafi do zwycięzcy, pod następującymi warunkami:

  • Pierwsza osoba, która zgłosi ważną lukę w zabezpieczeniach, zapewniając nieautoryzowany dostęp lub ujawniając dane klienta, otrzyma nagrodę w wysokości 100 000 USD. Ten jednorazowy bonus jest ważny do momentu odebrania nagrody.
  • Jednorazowa nagroda w wysokości 100 000 USD kwalifikuje się tylko do luk w serwerze VPN ExpressVPN.
  • Działania powinny pozostać w zakresie platformy TrustedServer. Jeśli nie masz pewności, że testy wchodzą w zakres wskazania, najpierw skontaktuj się z serwisem aby potwierdzić.

ExpressVPN zaprasza również badaczy bezpieczeństwa do odkrycia możliwych sposobów wycieku rzeczywistego adresu IP klientów i monitorowania ruchu użytkowników.

Jeśli jesteś, jak to określono w komunikacie „etycznym hakerem” i czujesz się na siłach stanąć w szranki z specami z całego świata, spróbuj swoich sił pod tym adresem.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/microsoft-defender-w-koncu-dla-androida-oraz-ios-116428