OLX z ważną nowością! Wygoda przede wszystkim?

OLX to zdecydowanie najpopularniejszy w Polsce serwis z ogłoszeniami lokalnymi. Korzystamy z niego bardzo chętnie i zdarza się, że zakupione przez nas przedmioty są do nas wysyłane pocztą. Jak się okazuje, już wkrótce osoby sprzedające na OLX nie będą musiały sobie zaprzątać głowy drukowaniem etykiet na paczki. To efekt zacieśniania współpracy między serwisem, a firmą kurierską InPost!

OLX zacieśnia współpracę z InPostem!

OLX zapowiedział, że odpowiednie zmiany w regulaminie serwisu wejdą w życie 1 czerwca bieżącego roku. Od tego momentu osoby chcące nadać przesyłkę do kogoś, kto zdecydował się na zakup przedmiotu mogą liczyć na spore udogodnienie. Jeśli paczka będzie dostarczana przez InPost, nie będzie konieczne drukowanie dla niej etykiety. Nadanie będzie bowiem odbywało się na bazie wprowadzonych do systemu danych teleadresowych.

Jedynym co będzie musiał zrobić nadawca, to zeskanowanie otrzymanego kodu QR w Paczkomacie, bądź też w puncie nadawczym współpracującym z InPost. Możemy założyć, że ten kod będzie udostępniany w aplikacji OLX (jeśli tak się stanie, to w przypadku aplikacji zostanie wdrożona odpowiednia aktualizacja) po formalnym przygotowaniu przesyłki do nadania. Jestem niezmiernie ciekaw jak rozwiązanie będzie sprawowało się w praktyce.

Czytaj też: OLX czy Allegro Lokalnie? Gdzie warto sprzedawać?

Drukowanie etykiet do paczek to dla wielu z nas kłopotliwa kwestia. Nie każdy bowiem ma w domu drukarkę i często nadanie paczki wymusza na nas bieganie do punktu ksero czy też wizytę u rodziny lub u znajomych. Dlatego też nowość na OLX wielu z nas powita z zadowoleniem.

Grafika tytułowa: Mimi Thian / Unsplash