Mark Levinson No 5206 & No 5302. Cena i jakość – bezkompromisowe.

Na polskim rynku pojawiła się znamienita para z kategorii luxury audio – końcówka mocy Mark Levinson No 5302 oraz przedwzmacniacz Mark Levinson No 5206. Każde z urządzeń kosztuje po 41 tys. zł.

Mark Levinson należy do grona dostawców sprzętu audio najwyższej jakości. Kto zna, ten wie. Różnica w jakości brzmienia Mark Levinson i sprzętu „cywilnego” dostępnego w supermarketach jest taka sama, jak w przypadku grafiki między GeForce RTX z serii 3000 a zintegrowanym interfejsem graficznym. Na łamach conowego.pl nie będziemy często pisać o sprzęcie dla wąskiego grona audiofilskiego, ale też premiery w tym segmencie rynku nie przytrafiają się często. Dla entuzjastów tej marki i charakteru brzmienia jej produktów mamy bardzo dobre wieści.  Do sprzedaży wchodzą dwa urządzenia – przedwzmacniacz i końcówka mocy.

Końcówka została wykonana w strukturze dual-mono z możliwością mostkowania. Oznacza to, że wzmacniacz może zasilać albo komplet kolumn albo jedną – w tym przypadku wymagana jest druga końcówka mocy,  może zasilać dwie kolumny lub być skonfigurowany do zasilania tylko jednej. Dzięki odważnej geometrii i luksusowym wykończeniom No 5302 jest równie elegancki, jak mocny. Solidne aluminiowe panele płynnie przechodzą w elegancki szklany wyświetlacz. Duży przycisk trybu czuwania otoczony jest subtelną lampką pierścieniową, która wskazuje stan zasilania.

W duecie ze wzmacniaczem doskonale sprawdzi się przedwzmacniacz klasy A Mark Levinson No 5206. Został nagrodzony dwoma patentami za przełomowy projekt i jest sercem całego systemu audio. Zawiera wykonany na zamówienie przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) Precision Link II, który dokładnie odtwarza sygnały audio, minimalizuje szum i zapewnia wyjątkową jakość dźwięku. cyfrowego. No 5206 zapewnia niezrównaną jakość dźwięku w klasie A.

Dodatkowo wyjście słuchawkowe o wysokiej wydajności pozwala uwolnić moc, jaką mogą zapewnić słuchawki.

Sugerowane ceny detaliczne:

Mark Levinson No 5302 – 40 990 zł

Mark Levinson No 5206 – 40 990 zł