MAD DOG’S PACT wygrywa Polską Ligę Esportową

Sobotni wieczór zakończył się triumfem podopiecznych organizacji Marcina „padre” Kurzawskiegop, którzy po raz trzeci w swojej historii sięgnęli po mistrzowski puchar PLE w CS:GO, pokonując tym razem w wielkim finale x-kom AGO.

W półfinale ligi formacja MINISE’A zrewanżowała się HONORIS, zapewniając sobie czwarty finał PLE z rzędu. W nim na drużynę czekało już x-kom AGO.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/finaly-polskiej-ligi-esportowej-w-polsacie-109146

Mając na uwadze, że jest to ostatnia okazja w 2021 roku zdobycie trofeum, PACT pokazało swoje najlepsze oblicze, pokonując w świetnym stylu Jastrzębie wynikiem 2 do 1. W ciągu całego sezonu Dywizji Mistrzowskiej PLE MAD DOG’S PACT przegrało tylko jeden mecz przeciwko Izako Boars.

AGO nie pomogła nawet wyśmienita forma Macieja „F1KA” Miklasa, który kończył grę z aż 87 fragami na koncie. Zaskakująco słabo wypadł będący dotychczas motorem napędowym ekipy Miłosz „mhL” Knasiak.

Końcowa klasyfikacja dywizji mistrzowskiej:

1.        MAD DOG’S PACT  41 500 zł

2.        x-kom AGO  23 500 zł

3-4.    HONORIS, Izako Boars      17 500 zł

W bezpośrednim zapleczu dywizji mistrzowskiej, czyli w dywizji profesjonalnej PLE w wielkim finale spotkały się ze sobą Creative AVEZ oraz Ungentium. Zwycięstwo tej drugiej ekipy oznacza, że to właśnie Ungentium wystąpi w przyszłym sezonie dywizji mistrzowskiej.

Zwycięski zespół zaprezentuje się także w międzynarodowych rozgrywkach  European Development Championship. AVEZ pozostały natomiast baraże o awans do wyższej ligi PLE.

Końcowa klasyfikacja dywizji profesjonalnej:

1.        Ungentium   5 000 zł

2.        Creative AVEZ         2 000 zł

3-4.    Dr Pepper Team, Lodis by Illuminar     1 000 zł