Luna w Samsung Gaming Hub

Usługa przesyłania strumieniowego gier Amazona Luna pojawia się na telewizorach i monitorach Samsung 2022.

Dołączy do Samsung Gaming Hub, gdzie znajdują się już Google Stadia, GeForce Now i Xbox Cloud. Samsung uruchomił centrum gier pod koniec czerwca, z aplikacją Xbox TV wyłącznie dla inteligentnych telewizorów i monitorów 2022 swojej produkcji.

Ta decyzja powoduje, że koreański gigant ma teraz wszystkie popularne usługi przesyłania strumieniowego gier w chmurze na swoich najnowszych telewizorach Smart TV i monitorach.

„Po dodaniu Amazon Luna oferujemy teraz ponad 1000 gier do natychmiastowego grania na telewizorach Samsung Smart TV. Dzięki temu Samsung Gaming Hub jest numerem jeden w dziedzinie strumieniowania gier”. Mówi Mike Lucero, dyrektor ds. zarządzania produktami do gier w Samsungu.

Zawierająca ponad 250 gier Luna została oficjalnie uruchomiona w USA na początku tego roku. Po okresie, kiedy była oferowana tylko na zaproszenie. W przeciwieństwie do Stadia lub GeForce Now, abonenci Amazon Luna płacą co miesiąc za dostęp do różnych pakietów gier. Abonament jest dostępny od 5 dolarów. Istnieje także rotacyjny wybór darmowych gier na kanale Prime Gaming.

Usługa jest również dostępna na komputery PC, Mac, Chromebooki, Fire TV i tablety oraz iOS i Android. Technologia przekazywania kontrolera Samsung Gaming Hub pozwoli Amazon Luna na obsługę dowolnego kontrolera Bluetooth lub zwykłego kontrolera Luna.

Czytaj także: CES 2022: Samsung Gaming Hub – wszystkie usługi dla graczy w jednym miejscu!