Mobvoi TicWatch Pro 5 już lada moment?

Mobvoi TicWatch Pro 5 to nadchodzący wielkimi krokami zegarek z Wear OS, na którego czeka wielu fanów chińskiego koncernu. Wcześniejsze doniesienia wskazywały nam, że może to być całkiem interesujący inteligentny czasomierz. Jak będzie w praktyce? Na temat jego specyfikacji wiemy już niemal wszystko.

fot. Mobvoi

Szykuje się hit z Wear OS?

Nowy zegarek od Mobvoi zostanie wyposażony w wyświetlacz OLED o przekątnej 1,4-cala, z funkcją Always-On Display. Ma on pracować w rozdzielczości 466 x 466 pikseli. Sercem urządzenia będzie procesor Snapdragon W5+ wspierany przez 2 GB RAM i 32 GB przestrzeni na dane użytkownika.

Smartwatch ma być bardzo wytrzymały – spełniać standardy MIL-STD-810H oraz serwować wodoodporność do 5 ATM. Na pokładzie nie zabraknie modułu NFC mogącego służyć do płatności zbliżeniowych. Na pokładzie pojawi się też bateria o pojemności 611 mAh. Nie wiemy jednak jakie czasy pracy zapewni.

Urządzenie pojawiło się już na chwilę na kanadyjskim Amazonie, jednak równie szybko z niego zniknęło. Udostępnienie takiej informacji publicznie – nawet jeśli było dziełem przypadku – zwiastować może nadchodzącą wielkimi krokami premierę nowego zegarka Mobvoi.

Czytaj też: Liczne nowości w aplikacjach Apple już wkrótce!

Najważniejsze jest jednak pytanie – czy znajdą się chętni na zakup? Mobvoi to firma, która krytykowana jest przez fanów za nie dotrzymywanie obietnic. W przypadku modelu TicWatch Pro 3 Ultra producent w momencie premiery deklarował aktualizację do Wear OS 3. Urządzenie nie otrzymało oprogramowania do dziś, a producent na wszystkie pytania w tej kwestii odpowiada wymijająco. Takie działania mogą negatywnie wpłynąć na odbiór nowego produktu Mobvoi.

Grafika tytułowa: Mobvoi