LG dostarczy monitory na LEC

League of Legends European Championship (LEC)  ma nowego partnera. LG UltraGear dołącza jako oficjalny dostawca monitorów na najbliższe dwa lata.

LEC to profesjonalna liga League of Legends organizowana w Europie przez Riot Games. W trakcie rozgrywek dziesięć zespołów złożonych z pięciu graczy rywalizuje o wygraną w tytule, który wciąż cieszy się ogromną popularnością od premiery w 2009 roku. Przez cały czas trwania ligi firma LG będzie sponsorem takich segmentów jak Powtórki, a także najciekawszego spotkania – Meczu Tygodnia.

Seo Young-jae, starszy wiceprezes i szef działu IT w LG Electronics , mówi o umowie: „Jesteśmy podekscytowani współpracą z LEC i ogłaszamy, że LG UltraGear będzie odgrywać  kluczową rolę w jednych z najpopularniejszych zawodów esportowych na świecie”.

„Nie możemy się również doczekać, aby zobaczyć nasze monitory poddane próbie przez najlepszych graczy ligi. Chcemy też spędzić trochę czasu z rosnącą rzeszą fanów LEC. LG będzie nadal wspierać i celebrować kulturę esportu oraz dostarczać produkty, które mogą zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających graczy”.

Wiosenny split 2022 LEC rozpocznie się już 14 stycznia. Zawody miały pierwotnie odbywać się w berlińskim studiu Riot Games. Ze względu na ograniczenia związane wiadomo z czym, zespoły będą rywalizować zdalnie.

W zeszłym sezonie pula nagród wyniosła ponad 200 tysięcy euro.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/barcelona-w-hiszpanskiej-lidze-lol-107770